Itthon » Közélet

Itthoni tej és kifli a kisiskolásoknak

Udvarhelyen még nincs teljesen eldőlve a tízórait biztosító cégek kiléte.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
oktoberitanacsules01

Élőben az októberi tanácsülésről – átadták a Vasszékely-díjakat

Kivételesen egy órával később kezdődik az...
56osfelvonulasUdvarhely

Megint lecsapott a prefektus a magyar trikolórra

Az október 23-ai díszítés miatt büntette meg a...
Kossuth utcába Kossuth címert!

Lyukas izék a főtéren

Az október 23-ai megemlékezés alkalmából ünneplőbe...

tej_macska
tej_macska
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2009. szeptember 11., 09:42
0 hozzászólás. 


„A tanügy decentralizációja lehet az egyetlen megoldás az iskolák problémáira” – nyilatkozta Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a Hargita megyei prefektúra által a megyeházára összehívott szeptember 10-i sajtótájékoztatón.

A sajtótájékoztató témájaként a Hargita megyei tanügyi egységek új tanévre való felkészültségét és a tej-kifli program lebonyolítási stádiumának ismertetését jelölte meg a szervező intézmény, a prefektúra.

Borboly Csaba megyei tanácselnök szerint az iskolák helyzete enyhén szólva sem kielégítő. Ez annak tulajdonítható be, hogy megyénkben, pontosabban a megye északi felében sajnos a kormány presztízsberuházásokat végzett.

„Bár mi többször megkerestük a tanfelügyelőséget, ők sajnos csak augusztus 26-án voltak hajlandóak közölni velünk a beruházásokra váró intézmények listáját (az iskola szeptember 14-én kezdődik). A főtanfelügyelő nem kommunikál megfelelőképpen velünk. Ezért van szükség a decentralizációra, hogy az ilyen problémákat orvosolni tudjuk. Ne Bukarestből, ne a tanfelügyelőségről mondják meg, a helyi önkormányzatokkal és iskolákkal való egyeztetések nélkül, hogy melyik falu melyik utcája, iskolája mire és mennyi pénzt kapjon! A legfontosabb, hogy kialakuljon egy pártpolitikák feletti szolidaritás a helyi lakosság érdekében” – nyilatkozta határozottan a tanácselnök.

tej_macska
Hús nem lesz a tízóraiban, a cica csak a látványt fokozza

A tej-kifli program ügyében Borboly Csaba részletesen beszámolt a program lebonyolításának jelenlegi fázisáról. “Bár többen lobbiztak és mindent megtettek azért, hogy ne sikerüljön, végül mégiscsak sikerült kiharcolnunk. Jelen pillanatban a polgármesteri hivatalok 70%-a kötötte meg a szerződéseket, 26%-a pedig pénteken fogja megkötni. Tehát összességében 96%-os arányban minden rendben van a tej-kifli program lebonyolítása körül. Ha ezeket az adatokat nézzük, elmondhatjuk, hogy a tej-kifli kormányprogram leosztása polgármesteri hivatalokra sikeresen végbement és több mint 90%-ban helyi termelők szolgáltathatják a termékeket Hargita megyében. Ily módon naponta friss, minőségi tejet vagy savanyú tejet, illetve kiflit biztosíthatunk a gyerekeknek a 2009-2010-es tanévben” – tájékoztatott az országos szinten első és egyedüli program kezdeményezője, Borboly Csaba. Az elnök ezután konkrét termelői példákat is felsorolt, így említette a farkaslaki Country Backery pékséget, amely a program érdekében saját gyermekbarát csomagolást fog alkalmazni, és változatosan fogja ízesíteni a kifliket. Az etédi Paniprod négy alkalmazottal dolgozik, de ennek a programnak a segítségével még két embert tud alkalmazni. Lövéte, Szépvíz (Borzsova, Csíkszentmiklós), Gyímesközéplok és Gyímesfelsőlok együtt a közbirtokosságokkal közös kistejfeldolgozót szeretne létrehozni, hogy jövőtől térségeikben tudják biztosítani az iskolatejet.

„Székelyudvarhelyen szombaton jár le a fellebbezési határidő, tehát remélhetőleg hétfőn meg tudja kötni az önkormányzat a termelőkkel a szerződést, és a gyerekek kaphatják a tízórait. Gyergyószentmiklós esetében augusztus 25-én volt a közbeszerzés első borítékbontása, de ezt az eljárást sajnos eltörölték. A polgármesteri hivatal nem tudta a borítékbontás során a licitáló termelők között kialakult konfliktushelyzetet megfelelőképpen kezelni. Jelenleg újból kiírták a közbeszerzést, és a fellebbezési időt figyelembe véve a legjobb esetben is a gyerekek csak a iskolakezdés második hetétől kaphatnak tejet. Ezért nyomatékosan felkérem Gyergyószentmiklós polgármesterét, tegyen meg mindent annak érdekében, hogy ne pont a program haszonélvezői, a gyerekek viseljék meg a hivatal gondatlanságát” – nyilatkozta a megyei tanácselnök.

Hargita Megye Tanácsa, Csíkszereda, 2009. szeptember 10.
Simon Emil



címkék:

0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."