Robog az SzFC

Hátrányból fordítva nyerte meg a találkozóját, továbbra is százszázalékos az FC Székelyudvarhely a 4. Ligában.

fc székelyudvarhely, marosheviz
Gergely sokat harcolt, két gólt szerzett.
2013. szeptember 08., 16:33

A Hargita megyei labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában hazai környezetben fogadta az FC Székelyudvarhely a Maroshévízi-Salamási Tudományt. A Botorok János és Szín Ferenc által irányított gárda úgy lépett pályára, hogy az első két találkozóját megnyerte a pontvadászatban.

Mintegy 250 néző előtt a házigazdák a Bálint R. - Péter B., László (38. Szécsi), Péter L., Lőrinc, Rózsa, Péter M., Simon (88. Lukács), Bálint R., Bodor (76. Orbán), Gergely összeállítással kezdtek. A vendégek már a 6. percben kihasználtak egy védelmi megingást, megszerezve az előnyt. Nem sokáig örülhettek, negyedóra elteltével Gergely harcolt ki egy büntetőt, melyet értékesített is (1–1).

A folytatásban fokozatosan átvette a kezdeményezést az udvarhelyi gárda, de találatot az ellenfél ért el. Az SzFC ezután kapta össze magát, negyedóra alatt háromszor talált be, nem csak megfordította, hanem bebiztosította a vezetést. Simon 20 méterről elvégzett szabadrúgásból szépen csavart a bal alsóba, Gergely egy beívelést fejelt közelről a hálóba, míg Bálint R. harciassága eredményezett szép gólt. A pihenőre úgy mentek a felek, hogy 4–2-re a hazaiak vezettek.

A második félidő elején három kecsegtető helyzetet is kihasználatlanul hagytak a házigazdák, így nem döntötték el végleg a három pont sorsát. A végjátékban mindkét gárda elfáradt, az SzFC kibekkelte, megérdemelten nyert.

A másik székelyudvarhelyi együttes, a Roseal SE Szentegyházán harcolt ki döntetlent, mindkét találatot Doltea Alin jegyezte.

Labdarúgó 4. Liga, 3. forduló:

FC Székelyudvarhely–Maroshévízi Tudomány 4–2 (4–2)
Gól: Gergely Tibor (16., 31.), Simon Arnold (29.), Bálint Róbert (45.), illetve Újlaki Alex (6.), Dan Roca (27.).

Szentegyházi Vasas–Székelyudvarhelyi Roseal 2–2 (1–1)
Gól: Knobloch Zoltán (17., 56.), illetve Alin Doltea (43., 49.).

FK Csíkszereda–Csíkszépvízi MŰ 7–0 (5–0)
Gól: Ilyés Róbert (36., 61., 75.), Tóth Tibor (16.), Paul Homos (56.), Szőcs László (72.).

Székelykeresztúri Egyesülés–Homoródalmási Homoród 5–0 (2–0)
Gól: Vékás Barna (23., 25.), Kovács Ákos (54.), Bilibók Zoltán (62.), Csifó István (87.).

Gyergyószentmiklósi Jövő–Parajd SE 0–2 (0–0)
Gól: Kénesi Ferenc (70.), Asztalos Ferenc (73.).