Tízest gurított az SzFC

Simán tudta le a vasárnap délutáni meccsét az FC Székelyudvarhely. A fiúk hazai környezetben javították a gólarányukat.

labdarúgás, fc székelyudvarhely, megyei
Fotó: archív.
2013. november 17., 18:09

A labdarúgó 4. Liga tavaszi idényéből előrehozott, 13. játéknap meccsén az FC Székelyudvarhely a Gyimesfelsőloki SE-t látta vendégül a sétatéri stadionban. A Botorok János és Szin Ferenc által felkészített gárda botlott az előző találkozón – csupán döntetlent játszott Csíkkarcfalván –, ez a párharc sem ígérkezett könnyűnek első látásra. A két gárda az előző meccsen szoros összecsapást játszott, az SzFC 2–1 arányban diadalmaskodott.

A házigazdák a Sebestyén – Molnár, Péter B., Rózsa, Bodor – Lőrinc, Bálint R., Péter M., László – Gergely, Simon (csereként pályára léptek: Péter L., Lukács, Mózes, Orbán) összeállítással kezdett. Sok helyzetet kialakított, csupán ők voltak játékban, a szünetig már négygólos előnyre tettek szert.

A játék képe a második félidőben sem változott, bár kapott két gólt az udvarhelyi gárda, de még hatot berámolt, így magabiztosan nyerte a mérkőzést.

A téli szünet előtt még egy elnapolt találkozót kell pótolnia az FC Székelyudvarhelynek, jövő hétvégén a Szentegyházi Vasashoz utazik.

A másik udvarhelyi alakulat, a Roseal SE minimális vereséget szenvedett a Székelykeresztúri Egyesületnél, míg nyert az FC Csíkszereda, így a megyeszékhelyiek tartják vezető helyüket a tabellán.

Labdarúgó 4. Liga, 13. forduló:

FK Csíkszereda–Homoródalmási Homoród 8–1 (0–0)
Gól: Székely Zoltán (47., 57.), Ilyés Róbert (55., 91.), Gliga Cristian (63., 76., 87.), Kovács István (70.), illetve Salamon Hunor (67.)

Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal 1–0 (1–0)
Gól: Vékás Barna (20.)

Szentegyházi Vasas–Parajdi SE 8–0 (5–0)
Gól: Nagy Attila (19.), Mag Árpád (29., 45.), Knobloch Zoltán (33., 34., 73., 80., 84.)

Csíkszépvízi MŰ–Csíkkarcfalvi Hargita 1–0 (1–0)
Gól: Szatmáry Szabolcs (16.)

Gyergyószentmiklósi Jövő–Maroshévízi Tudomány 2–2 (0–1)
Gól: Mirel Drian (59.), Kurkó József (75.), illetve Silviu Tararache (13.), Alin Buzilă (62.)/

FC Székelyudvarhely–Gyimesfelsőloki SE 10–2 (4–0)
Gól: Simon Arnold (3.), Gergely Tibor (11., 45., 74., 90.), Rózsa Árpád (30.), Péter Levente (53.), Bálint Róbert (56.), Péter Botond (67., 87.), illetve Ambrus Csongor (51.), Antal Szilárd (81.)