Megyei: idegenben nyert az SzFC, itthon a Roseal

A 14. fordulóval folytatódott ezen a hétvégén a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság. Mindkét udvarhelyi együttesünk pályára lépett.

Megyei
Fotó: Archív
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2014. március 23., 19:21

A Székelyudvarhely FC szombaton a Maroshévízi Tudomány otthonában vendégeskedett. Az első félidőben nem esett gól a találkozón. A második részben aztán bedarálta ellenfelét az SzFC és 5-0 arányban nyerte meg a találkozót.

Ezzel megerősítette második helyét a bajnokságban. Az SzFC góljait Simon Arnold (3), László Attila és Kecseti Sándor szerezték.

Maroshévízi-Salamási Tudomány – Székelyudvarhelyi FC 0–5 (0–0) Simon Arnold (50., 53., 59.), László Attila (74.), Kecseti Sándor (85.)

A Roseal hazai pályán fogadta a Szentegyházi Vasas csapatát. Gyorsan kétgólos előnyt szereztek a hazaiak. Vătămăniuc és Doltea góljával 2-0-ra vezetett már a 10. percben. A félidőig sikerült egyenlítenie a vendég Vasasnak.

A második rész nem hozott nagyobb helyzetet egyik kapu előtt sem, de a hajrában mégis sikerült a Rosealnak itthon tartani a három pontot. A győzelmet jelentő gólt Doltea a 85. percben szerezte meg.

Székelyudvarhelyi Roseal – Szentegyházi Vasas 3–2 (2–2) Vătămăniuc Sándor (6.), Alin Doltea (10., 85.), illetve Knobloch Zoltán (29.), Mag Árpád (40.)

A forduló további eredményei:

Csíkszépvízi MŰFK Csíkszereda 0–5 (0–2)

Gólszerzők: Viorel Saim (17. - büntetőből), Gliga Cristian (37.), Bajkó Barna (52., 64.), Tankó Levente (83.)

Parajd SEGyergyószentmiklósi Jövő 0–5 (0–1)

Gólszerzők: Mirel Drian (5., 54.), Nagy Dénes (68.), Alin Covrig (85.), Cătălin Dobre (90.)

Homoródalmási HomoródSzékelykeresztúri Egyesülés 2–1 (1–0)

Gólszerzők: Kolozsi László (11.), Demeter Tamás (62.), illetve Szilveszter Csongor (90.)

Csíkkarcfalvi HargitaGyimesfelsőloki SE 1–1 (0–0)

Gólszerzők: Vânău Gigi (60.), illetve Prezsmer György (51.)

A bajnokságot az FK Csíkszereda vezeti 39 ponttal, a második helyen az SzFC áll, hátránya 5 pont, a dobogó alsó fokát a Székelykeresztúri Egyesülés foglalja el 26 ponttal.