Nézze meg a megyei és körzeti bajnokság eredményeit!

A tizedik fordulót rendezik a megyei bajnokságban

Szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok a...

Új éllovasa van a megyei bajnokság nyugati csoportjának

Kilenc forduló járt le a Hargita megyei labdarúgó...

Nyert ügye volt a Vasas Feminának
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2014. április 13., 16:11

A Vasas az odavágón 5–2 arányban múlta felül vasárnapi ellenfelét, a cél most is a győzelem volt.

Székely János a Kajtár – Miklós, Krall, Szőke, Bíró, Papp, Caldare, Bartalis, Geréd, Balázs, Péter N. kezdősort küldte a pályára (játszott még Péter T., Feleki és Albert).

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, hiszen már a mérkőzés elején vezetést szereztek egy szöglet után. A hazaiak ezután átvették a kezdeményezést, de nem sikerül egyenlíteniük, sőt az Armonia egy ellentámadásból újra betalált Kajtár kapujába.

A Vasasnak nem volt szerencséje a félidő hajrájáig, a lányok háromszor is eltalálták a kapufát.

A 40. percben aztán megtört a jég, Simona Caldare remek cselek után egy szép emeléssel tette a labdát a léc alá. Az egyenlítő gólt is sikerült megszereznie Miklós Tündének a 44. percben, távoli lövését nem tudta hárítani a vendégek kapusa.

A második részben is a Vasas támadott többet. Nyomta őket előre a szép számú közönség és Székely János is a pálya széléről. Az 58. percben sikerült is megszereznie a vezetést a Feminának. Caldare cselezte be magát a kapu elé, majd bal lábbal lőtte el a kapus mellett a labdát.

A továbbiakban is adódtak lehetőségek a hazaiak előtt, de az eredmény már nem változott. Megérdemelten nyert a Vasas Femina az alapszakasz utolsó mérkőzésén.

A tabellán megszerzett második helyüknek köszönhetően két ponttal kezdhetik a rájátszást.

Végeredmény:

Női labdarúgó 1. Liga, 13. forduló:

Vasas Femina–Armonia Dolhești 3–2 (2–2)

Gólszerzők: Caldare (40., 58.), Miklós (44.), illetve Havriştiuc (7.), Ungureanu (30.)