Élőben jelentkezünk a Szentimre utcai G. Music Pubból, ahonnan a G csoport nyitómérkőzését, a Németország-Portugália találkozót közvetítjük.

Németország Portugáliával méri össze focitudását
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2014. június 16., 17:26
3 hozzászólás.

Nincs több gól. Németország teljesen megérdemelten nyerte 4–0-ra a Portugália elleni találkozót. A kocsma tippversenyében nem találta el senki a végeredményt. Köszönjük vendégeinek, hogy együtt szurkolhattunk. Köszönjük szakértőnknek is, hogy megtisztelt ma jelenlétével. Legközelebb élő szöveges közvetítéssel holnap este 7 órakor a Belgium–Algéria mérkőzésről jelentkezünk. Ma este még az Irán–Nigéria, valamint a Ghána–Egyesült Államok összecsapást nézhetik meg a pub vendégei.

Az utolsó percben születik a portugálok legnagyobb helyzete, Ronaldo szabadrúgását védi Neuer.

A fotón szereplő emberek nem a portugálokat sajnálják, a hihetetlen eredmény miatt gesztikulálnak. Két perc van hátra a mérkőzésből, lesz még gól?

hihetetlen

A kocsmában hatalmas sikoltozás a negyedik német gól jutalma, vannak itt lányok is! Ezt is Müller szerzi, háromnál jár. Négy éve ötöt rúgott az egész világbajnokság alatt. Németország–Portugália: 4–0, tíz perccel a vége előtt.

A 75. percben büntetőt reklamálnak a portugálok, nem volt az, legalábbis a játékvezető szerint. Negyedóra van még hátra.

Hummels is megsérül, az albán származású Mustafi váltja őt.

Az 69. percben ajtó-ablak helyzetet hagy ki Götze. Lövése megpattan egy védőn. szőglet lesz belőle. Nehezen sikerül a portugáloknak felszabadítaniuk a szögletet követően.

Coentrao helyébe Almeida jön be a portugálokhoz, előbbi megsérült.

A németek ráérősen támadnak, rövid passzokkal viszik fel a labdát, mi addig ráérősen egyet kortyolunk a söreinkből. Ezt otthon is ki lehet próbálni.

Az 59. percben Ronaldo harcol ki egy szabadrúgást, ő végzi el, lövése a falba vágódik.

Özil helyzete marad ki az 51. percben, a túloldalon két portugál szerencsétlenkedik el egy kecsegtető helyzetet. Úgy néz ki, hogy már a csoda sem segít rajtuk. A kocsma vendégei nevetve jajjgatnak ennél a jelenetnél.

Megkezdődött a második félidő, Portugálián csak egy csoda segíthet. Mi annak örülünk, hogy az egész világbajnokságra jellemző, sok gólos mérkőzést láthatunk ma is.

Újratöltődtünk, újra töltöttünk! Következhet a második félidő.

ujratoltve

A félidőben Németország–Portugália 3–0!

Az első félidő utosó percében járunk. Németország megszerzi a harmadik gólt! Müller remekül kezeli le a beadott labdát és 12 méterről védhetetlen gólt vág.

Mi is kakaskodunk a kocsmában, a sör mellé azt is felszolgálnak.

A portugálok 10 emberrel folytatják tovább a mérkőzést. Pepe megy pihenni idő előtt. Egy szabálytalanság után megfejelte ellenfelét.

A 35. percben járunk. Hummels közel járt ahhoz, hogy saját kapujába is betaláljon, végül szögletre pattant a labda.

2–0! A szögletet Müller végzi el, Hummels remekül emelkedik fel és hatalmas gólt fejel.

Götze kerül hatalmas helyzetbe, de lövése megpattan, szögletre megy.

A 28. percben egy kényszerű cserét hajtanak végre a portugálok. Eder váltja a sérült Almeidát. Gyógyúlást kívánunk neki innen is.

Naaa! Nani centikkel lőtt főlé. Közel jártaka portugálok az egyenlítéshez.

A 21. percben járunk. Jól megy a sör a kocsmában, a játékról ez nem mondható el. A gól után nem sikerült veszélyeztetnie egyik csapatnak sem. A németeknek ez nem is sürgős.

A gólnak hamar híre ment az udvarhelyiek körében, talán ez vonzotta ide az embereket? Egyre többen vagyunk a pubban.

A 11. percben büntetőhöz jutnak a németek, egyértelmű volt. Müller áll a labda mögé, belövi. 1–0-ra vezet Németország! Enyhe taps a németek jutalma a G.-ből.

Az első nagy helyzetet Ronaldo hagyja ki, közelről a kapusba lő. Rögtön jön a német helyzet is: a portugál kapus rosszul szabadít fel, Khedira az üres kapu mellé lövi.

Közbe megtelt a G. Music Pub is. A tippszelvényeket leadták a vendégek, jöhetnének a gólok.

A portugálok is eljutnak Neuer kapujáig, de Almeida lágy emelését könnyedén szedi össze a német kapus.

Kóstolgatják egymást a csapatok, egyelőre a németek kóstoltak jobban bele a portugálokba, de veszélyes helyzet még nem volt.

A kezdőcsapatok összeállítását végigböngészve kíváncsian várjuk, hogy a németek mire lesznek képesek a klasszikus középcsatár nélkül. A portugáloknál ott van Ronaldo.

A himnuszokat hallhatjuk, melyeket a Franciaország-Honduras összecsapás előtt annyira hiányoltunk.

Mi ebben a fedett stadionban nézzük a meccset.

g stadion

Meghívottunk szerint egy gólokban gazdag mérkőzésnek nézünk elébe, melynek végén a németek fognak örülni.

Egy kis VB történelem következik: Németország eddig háromszor nyert világbajnoki aranyat, négyszer pedig az ezüsttel kellet ’’beérjék’’. Portugália szekrényébe csak egy bronz került eddig a világbajnokságokról.

Ez a különbség a mai meccsen biztosan nem fog érződni, hiszen elmondhatjuk, hogy két azonos szintű csapat méri össze ma a játéktudását. A G csoportba kettejük mellé még Ghánát és az Egyesült Államokat sorsolták be. A sors pedig úgy hozta, hogy a papíron két legerősebb csapat már a csoport első mérkőzésén bele kell csapjon a lecsóba.

A brazíliai VB ötödik napjához érkeztünk. Mai meghívottunk Zátyi Tibor sportújságíró, akivel a mérkőzés előtt a csapatok  esélyeit boncolgatjuk, majd a félidőben és a mérkőzés végén pár szóban elemezzük a látottakat is.