Még egy vereség itthon

Nem tudott pontot szerezni a harmadosztályos FC Székelyudvarhely labdarúgó csapat.

szfc_nyaradto
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. szeptember 04., 20:33

Már a harmadik fordulónál járunk, de minden mérkőzését elvesztette az udvarhelyi gárda. Ezúttal az a Nyárádtői Egyesülés lépett a sétatéri stadion pályájára, amely tavaly a hatodik helyet szerezte meg.

Kisebb változtatásokkal Dusinszki Zoltán és Dénes Jenő a megszokott keretet küldte pályára. Rögtön az elején letámadták a vendégeket, de ráfáztak már a 7. perceben. Egy szabadrúgást kaptak az udvarhelyiek, nem tudtak élni a lehetőséggel majd az ellentámadást követően hátrányba kerültek: Kovács Ovidiu indította Pop Bogdant, aki egyedül futhatott a kapussal szembe, de önzetlenül lepasszolta és az érkező segédje, Bordea Tudor a védetlen hálóba guríthatott. 0-1

szfc_nyaradto2

Öt perccel később a válasz is érkezhet ett volna, de Lazăr óriásit hibázott egy ajtó-ablak helyzetnél. Támadgatott udvarhely, de sikertelenek voltak labdafelvezetéseik. A meccs 33. minutumában szabadrúgáshoz jutottak a nyárádtőiek, Simény gyengére állította be a sorfalat, Botoș Cosmin erős lövése egyből beakadt a hosszú sarokba. Erre viszont öt perc elteltével már érkezett a válasz, Palló Domokos egy zűrzavart követően kapáslövésével bevette az ellenfél kapuját – Flavius nem tudta megölelni a labdát, az pedig a kezei és lábai között elsuhanva a hálóban kötött ki.

Több gól a szünetig nem született, jöhetett a várva várt második félidő. A pihenő után végig uralták a játékot az udvarhelyiek, de nem tudtak egyről a kettőre jutni. Rengeteg lehetősége lett volna Dusinszkiék legénységének, azonban minden egyes alkalommal hibáztak. A végén teljesen a kapujuk elé szorultak a vendégek. Nagyobbnál nagyobb hibákat követett el a nyárádtői hálóőr, de ezt sem sikerült kihasználni. A végén maradt a 2-1-es vendéggyőzelem.

szfc_nyaradto4

Három forduló után még mindig nincs pontja az FC Székelyudvarhelynek, legközelebb, szeptember 11-én annak a Dési Egyesülésnek az otthonába utaznak, amely csak helyosztóval maradt benn a harmadik ligában.

FC Székelyudvarhely – Nyárádtői Egyesülés 1-2