A rossz időjárás ellenére csak egy helyen halasztották a mérkőzést.

IMGP6446
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. március 28., 21:40
14 hozzászólás.

Nem kímélte a körzeti bajnokság játékosait az időjárás. A 11 órakor kezdődő B csoportos mérkőzéseket esőben játszották le. Az oroszhegyi pálya minden részén hatalmas pocsolyák akadályozták a mérkőzést. Az átázott pálya nem csak a játékosok erejét szívta ki, hanem számtalanszor meg is viccelte őket. A pocsolyákkal és sártengerrel teli pályán kiszámíthatatlanul mozgott a labda. Olykor egy nagy lövés csak három méterig jutott el, vagy éppen kacsázva siklott a vízen. Az első félidőben egy gól született, amit a Fortuna vendégcsapatának játékosa küldött a hálóba. A második félidőre a teljesen átfagyott játékosok még mindig tudtak jó helyzeteket produkálni, de nem akart a hálóba menni a labda. Aztán az 56. percben újabb gólt rúgtak a vendégek, ezzel 0-2 volt az állás. Az oroszhegyiek már nem tudták átfordítani az eredményt, de a 65. percben még szépítettek.

IMGP6337

Labdarúgó körzeti bajnokság, 15. forduló, B csoport
Oroszhegy – Fortuna 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Sebők András (65.), illetve Andrási Gyula (30.), Bándi Róbert (56.)

Nem volt sokkal kíméletesebb az időjárás a Cekend-tetőn, itt ugyanis Máréfalva fogadta Boldogfalvát. A meccs kezdése előtt szerencsére elállt az eső, csak a második félidőben kezdett újra cseperegni. Ettől eltekintve a pálya állapota itt sem volt rózsásabb, de mégis sikerült egy izgalmas meccset látni. A két csapat elég kiegyensúlyozottan játszott, voltak jó helyzetek, de az első két gólt a hazai Tutó Balázsnak sikerült berúgni két perc különbséggel. A vendégek szintén az első félidőben tudtak gólt rúgni a hazaiak kapujába. Második félidőben is mindkét fél oldalán voltak jó helyzetek, de talán többet támadtak a vendégek. Ennek ellenére egyik csapatnak sem sikerült gólt rúgnia.

IMGP6375

Labdarúgó körzeti bajnokság, 15. forduló, C csoport
Máréfalva – Felsőboldogfalva 2-1 (2-1)

Gólszerzők: Tutó Balázs (21., 23.), illetve Zakariás Szabolcs (35.)

Délutánra újból megeredt az eső és még lehetetlenebbé tette a játékot. A malomfalvi mérkőzést a bírók el is halasztották, a pályát játékra alkalmatlannak nyilvánították a helyiek nagy csalódására. A légvonalba tőle alig 2 kilométerre lévő farkaslaki pályán már javában ment a mérkőzés, amikor a helyszínre értem. A zord körülmények a házigazda Farkaslakát és a vendég Galambfalvát is megviselte. Az első félidő egy-egy gólt hozott mindkét csapatnak. A második félidőben a fáradt játékosok már csak oda-vissza játszottak, mindkét térfélen alakult ki néhány jó helyzet, de csak a hazaiak tudták érvényesíteni a 73. percben, ezzel megszületett a végeredmény is, 2-1.

IMGP6452

Labdarúgó körzeti bajnokság, 15. forduló, A csoport
Farkaslaka – Galambfalva 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Bíró Szilárd (27., 73.), illetve Lukács Lehel (16.)

Mérkőzések:

Malomfalva – Sporting- elmaradt

Zetelaka – Farcád 1-0 (0-0)
Gólszerző: Miklós Csaba (55.)

Lövéte – Fiatfalva 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Forgács István (71.), Forika Zsolt (75.), illetve Lukács Attila (7.)

Küküllő – Betfalva 4-2 (2-0)
Gólszerzők: László Hunor (20.), Ádámosi Béla (76., 86.), Sepsi Imre (öngól, 33.), illetve Tiboldi József (50.), Fodor Attila (58.)

Szentábrahám – Alsósófalva 2-3 (0- 2)
Gólszerzők: Veress László (öngól, 46.) Kandó Csaba (tizenegyes, 72.), illetve Fülöp László (30. 62.) Takács Levente (37.)

Korond – Szentlélek 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Jakab Lajos (15., 56), Benedek Elemér (72.), Ambrus Zoltán (öngól, 58.)

B csoport
Etéd – Haladás 0-2 (0-0)
Gólszerző: Tarcsafalvi Lóránt (52., 74.)

Szentegyháza – Kobátfalva 2-0 (1-0)
Gólszerző: Kelemen Szilárd (5.), Dániel Szabolcs-Csaba (81.)

Bögöz – Gagy 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Birtalan Szabolcs (52.), Blanka Levente (53.)

Szalon – Szentpál
2-0-nál a szentpáli játékosok közül többen is lesérültek, a játékosok száma 7 alá került így a mérkőzést leállították. A szabályzat szerint Szentmihály 3-0-val nyeri a mérkőzést.

C csoport
Kápolnás – Galambfalva II 1-0 (1-0)
Gólszerző: Bálint Zoltán (39.)

Farcád II – Szentpéter 3-2 (1-2)
Gólszerző. Sándor József (35.), Simó Péter (55., 72.), illetve Vass András (20.), Máthé Balázs (27.)
Alsóboldogfalva – Zetelaka II 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Gagyi Árpád (13.), Neagoie Ferenc (22.)

Siménfalva – Szentmárton 0-5 (0-4)
Gólszerzők: Horváth Levente (6.), Balázsi Csaba (20., 25.), Kerekes Attila (34., 80.)
Gagy – Korond 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Fábián Szabolcs (31.), illetve Balázs Árpád (7.)

A táblázatok megtekinthetőek itt: A csoport, B csoport, C csoport.