A labdarúgó Román kupa sem úszta meg szárazon

Megvan a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei nyolc továbbjutója.

IMGP6646
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. április 03., 18:39
6 hozzászólás.

A labdarúgó Román kupa Hargita megyei nyolcaddöntőjét sem kímélte az eső. A farcádi pályán a hazai csapat esőben kezdte a mérkőzést a Szentegyházi Vasassal. A két csapat alig melegedett be, amikor a Vasas a 4. percben már a hálóba ügyeskedte a labdát. Nem kellet várni sokat a következő két gólra sem, Demeter László a 7. és 8. percben is rúgott egy-egy gólt. Mire a hazaiak észbe kaptak és a szurkolók szotyogva megérkeztek, a Vasas már 3-0-ra vezetett.

A 16. percben a hazaiaknak sikerült kapura rúgni, de a labda a két kapufa között pattogott, amikor jól érkezett Kádár Csaba és a gólvonal mögé segítette a labdát. A mérkőzés nagyobb része a Vasas térfelén játszódott, mégsem sikerült gólt rúgni nekik. Ezzel ellentétben, az időnként kitörő Vasas támadása komoly veszélyt jelentett Farcádnak, így az első félidőt 1-5-el zárták a Vasas javára. A második menetben is inkább a vendégek térfelén ment a játék, de csak nem sikerült gólt rúgni, sőt Farcád még egy 11-est is kihagyott. A mérkőzés utolsó gólját Bató István rúgta a 77. percben, s ezzel a Vasas könyörtelenül verte meg 6-1-re Farcádot.

IMGP6648

Labdarúgó Román kupa, Hargita megyei nyolcaddöntő

Farcád – Szentegyházi Vasas 1-6 (1-5)
Gólszerzők: Kádár Csaba (16.), illetve Trinfuj Sándor (4.), Knobloch Zoltán (19.-11-es, 45.), Bató István (24.)
Piros lap: Veres László (75.), illetve Lőrincz István (24.)