BL - szerda esti gólok

3-0-ról állt fel a Bayern, a 3-1-es hazi eredmény után csak egy gólt kapott a Lyon.

manchester_bayern
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. április 08., 08:16
2 hozzászólás.

Akik a tévé képernyői elől követték a Manchester - Bayern összecsapást, szinte még elhelyezkedni sem volt idejük, amikor megszületett az első gól. Alig három perccel a kezdés után Rafael indította Rooneyt, aki Gibson elé passzolt, Gibson 22 méterről lőtte kapuba a labdát. Amire sikerült volna a Bayernnek (és a nézőknek) feleszmélnie a gyorsan bekapott gólból, a 7. percben Nani, Valencia beadásából, sarkaz óriásit a jobb alsó sarokba.

Aztán a 41. percben újból Nani alakított nagyot: Valencia vitte fel jól a labdát, majd középre adta Rooney felé, de ő tovább engedte, amire jól érkezett Nani és a léc alá küldte. Nani második góljával 3-0-ra vezetett a Manchester. Az első félidő vége előtt Müller fejelte Olic irányába a labdát - a már veszni látszó labdát az utolsó pillanatban még visszaívelte a kapu irányába, ami Van der Saar mellett a hazai hálóba gurult.

Az 50. percben Rafael megkapta második sárgáját, ezzel teljsen széthullott a Manchester védelme és egyre többet támadtak a németek. A 74. percben Ribéry szögletrúgásából érkezett jól Robben lábára a labda, amit tökéletesen ívelt a hálóba (3-2). A hátralevő időben a hazaiak már nem tudtak felülkerekedni, így 9 év után először elődöntős a Bayern München.

Nem volt ennyi gól a francia pályán, ahol az előnyben levő Lyonnak adódott néhány helyzete, akárcsak az hazai Bordeauxnak, de gól csak az első félidő utolsó percében született. Egy szépen felvitt támadásban Tremulinasz és Jussis játszotta ki szépen a labdát, majd Tremulinasz adta be középre, amire jól érkezett Marouane Chamakh és közelről lőtte a kapuba (1-0). Még a második félidőben Chamakhnak nem ítélt meg a játékvezető egy vitatható büntetőt és Hugo Lloris védett egy hatalmasat, de a végeredmény nem változott. Így a Lyon egy gólos összesített előnnyel jutott tovább.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
Manchester United (angol)-Bayern München (német) 3-2 (3-1)
gól: Gibson (3.), Nani (7., 41.), illetve Olic (43.), Robben (74.)
kiállítva: Rafael (50., Manchester United)
Továbbjutott a Bayern München, 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

Girondins Bordeaux (francia)-Olympique Lyon (francia) 1-0 (1-0)
gól: Chamakh (45.)
Továbbjutott az Olympique Lyon, 3-2-es összesítéssel

Az elődöntőben az Internazionale a címvédő Barcelonával, a Bayern a Lyonnal játszik. Az első meccseket április 20-án és 21-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik, a döntőt május 22-én, a madridi Santiago Bernabeu Stadionban játsszák.