Megyei: nagyon elverte ellenfeleit a két udvarhelyi csapat

Mindkét udvarhelyi együttes fölényes, gólzáporos győzelmet aratott a román labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 21. fordulójában.

szfc keresztur1
Tizenhat találat esett az SzFC-Székelykeresztúri Egyesülés találkozón.
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2015. május 25., 13:09

A Román Kupából búcsúztató Székelykeresztúri Egyesülést látta vendégül a megyei bajnokság 21. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC együttese. Csak pár percet volt partiban a keresztúri csapat, Botorok János és Szín Ferenc együttese nagyon kitömte a kapujukat. A gólgyártást Szőcs László kezdte meg az 5. percben, majd Catalin Doltea és Simon Arnold cipőiből jöttek elő a találatok. A vége 14–2 lett az udvarhelyi alakulat javára.

A Roseal SE sem kegyelmezett a csíkszentsimoniaknak. A félidőben már kétgólos előnyre tettek szert. A második részben ezt még felpockolták ötre, egyértelmű udvarhelyi siker lett ebből is.

4. Liga, Hargita megyei csoport, 21-ik forduló:

Székelyudvarhelyi FC–Székelykeresztúri Egyesülés 14–2 (5–2)
Gólszerzők: Catalin Doltea (18., 29., 57., 74. és 79.), Simon Arnold (11., 47., 53. és 74.), Szőcs László (5. és 51.), Bálint Róbert (44.), Simon Norbert (54.), Miklós Norbert (88.), illetve Vékás Barna (25.), Szilveszter Csongor (35.)

Székelyudvarhelyi Roseal–Csíkszentsimoni Szefite 5–0 (2–0)
Gólszerzők: Vékony Róbert (17. és 70.), Pál–Katona Csaba (51., 62.), Pál Sándor (41.)

Madéfalvi MIK–Szépvízi MŰ 1–3 (0–0)
Gólszerzők: Bálint Zsolt (58. perc), illetve Marian Stan (59. és 76.), Pályi Sándor (67.)

Homoródalmási Homoród–Csíkkarcfalvi Hargita 3–0 (meg nem jelenés).

FK Csíkszereda II. csapata–Gyimesfelsőloki SE 3–0 (játék nélkül, a felsőloki csapat visszalépett a bajnokságból).

A Gyergyószentmiklósi Jövő–Maroshévízi Tudomány mérkőzés szerdára, május 27–én 18 órára halasztották. A 18. fordulóból elhalasztott Homoródalmás–Gyergyószentmiklósi Jövő összecsapást június 14-én pótolják. A 13. fordulóból elnapolt Udvarhelyi Roseal–Madéfalva mérkőzést június 7-re, a Szentsimon–SzFC összecsapást pedig június14-re halasztották.