Lejárt a labdarúgó körzeti bajnokság 19. fordulója

Az esős, hideg hétvégék után kezd megjelenni a másik véglet, tűző napsütés és rekkenő meleg. Vasárnap lejárt a labdarúgó körzeti bajnokság, 19. fordulója.

szentabraham agyagfalva 03

Nézze meg a megyei és körzeti bajnokság eredményeit!

Szombaton és vasárnap a tizedik fordulóval folytatódik...
keresztur malomfalva 04

A tizedik fordulót rendezik a megyei bajnokságban

Szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok a...
alsoboldogfalva farcad 03

Új éllovasa van a megyei bajnokság nyugati csoportjának

Kilenc forduló járt le a Hargita megyei labdarúgó...

IMGP8714
IMGP8714
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. május 03., 09:01
11 hozzászólás.

Napfényes időben kezdték a mérkőzéseket 11 órától a C csoportos csapatok. Siménfalván a hazai csapat a Galambfalva II együttesét fogadta. Jól kezdték a mérkőzést a vendégek, rögtön az első percekben volt 2-3 jó támadásuk, de folyamatosan szorultak vissza. Egy kis középpályás játékot követően nagyrészt a vendégek térfelén volt az esemény. Annak ellenére, hogy a hazaiak többet támadtak, gólt sem ők sem pedig a galambfalviak nem tudtak rúgni az első félidőben.

Az első, és a mérkőzés egyetlen góljára a 86. percig kellet várni, amikor Kóré Tibor kapott egy jó indítást a jobb oldalon, amit hosszúba küldött a kapuba. A hálóőrnek még sikerült elérni a labdát, de kiütni már nem. A megszerzett gól az öröm mellett némi feszültséget is hozott a pályára. Két perccel a gól után kakaskodás kezdődik a két csapat között, ami miatt rövid időre leállt a mérkőzés. A hátralévő időben érdemi dolgot egyik csapat sem tudott alakítani.

IMGP8714

Siménfalva – Galambfalva II 1-0 (0-0)
Gólszerző: Koré Tibor (86.)

14 órától egységesesen az A csoport kezdett. Szentléleken a Szentábrahám csapata vendégszerepelt. A mérkőzés első félidője mindkét csapatnak hozott egy-egy gólt, bár a szentábrahámiak emberhiány miatt egy ideig tíz játékossal játszottak. A vendégek 9. percben szerzett gólját a félidő előtt egy perccel sikerült egyenlíteni a hazaiaknak. A második félidő sem volt eseménytelen, de gól nem született. Mindkét félnél alakult ki veszélyes helyzet, sőt mindkét félnek volt olyan támadása, ahol dupla kapufa után sem sikerült gólt rúgni. A játék végére megmaradt az első félidőben kiharcolt 1-1-es eredmény.

IMGP9753

Szentlélek – Szentábrahám 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Ambrus László (44.), illetve Kandó Csaba (9

A délutáni Bögöz - Szentmihály meccs mindkét kapus nagyokat védett. A vendégeknek a 24. percben sikerült kiharcolni egy 11-est, amit Varga Sándor rúgott be. Ezt követően a Haladás több iramos támadást is végrehajtott, de a hazai védőjátékos tíz percen belül kétszer is hatalmasat mentett: mindkétszer üres kapunál akadályozta meg, hogy a vendégcsatár gólt rúghasson. Végül egy hazai 11-esel sikerült egyenlíteni a 45. percben. A második félidőben a 74. percben fejelt négy méterről az egyik hazai játékos, amit a kapus még megpróbált kiütni, de a labda a kapufáról bepattant. Már lassan a magukénak érezhették a meccset a bögöziek, de a vége előtt négy perccel egyenlített a Haladás. A hátralevő időben már nem tudtak változtatni, így maradt a döntetlen.

IMGP9819

Bögöz – Haladás 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Tófalvi Lajos (45. 11-es, 74.), illetve Varga Sándor (24. 11-es), Tarcsafalvi Lóránt (86.)

Labdarúgó körzeti bajnokság, 19. forduló
A csoport
Gólszerzők: Ambrus László (44.), illetve Kandó Csaba (9.)

Malomfalva – Farkaslaka 1-0 (1-0)
Gólszerző: Sinka Levente (28.)

Zetelaka – Korond 4-1 (2-1)
Gólszerzők: Orbán Balázs András (6.,9.), András Ervin (66.), Benedek Tibor (84.), illetve Jakab Lajos (13.)

Lövéte – Galambfalva 6-1(3-0)
Gólszerzők: Forgács István (14.), György Levente (23., 36., 54., 70., 75.), illetve Papp András. (56.)

Küküllő – Alsósófalva 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Csomor Csaba (67.), Mogoşeanu Ciprian (70.), illetve Szopos Béla (30.)

Fiatfalva – Farcád 1-5 (1-0)
Gólszerzők: Varró Lajos (11.), illetve Veress László (47.), Molnár Károly (49., 78.), Péter Imre (80.), Bálint Vencel (87.)

Betfalva – Sporting 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Fodor Attila, illetve Gudor Elemér

B csoport

Szentegyháza – Etéd 3-1 (2-1)
Gólszerzők: Kelemen Szilárd (19.), Mihály Szilárd (45.), Szikszai István (47.), illetve Mére Levente (34.)

Oroszhegy – Agyagfalva 1-5 (0-2)
Gólszerzők: Ambrus Ince (89.), illetve Gergely Tamás (20. 11-es), Hegyi Zsolt (29., 58., 78.), Farkas Ervin (87.)

Szalon – Ócfalva 1-4 (0-3)
Gólszerzők: Sebők Tóni (51.), illetve Dénes Attila (3.), Konnát Levente (35.), Dénes Ákos (39., 63.)

Szentpál – Kobátfalva 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Cseke Csongor (47.), Máthé Domokos (79.), illetve Bencze Jenő (30.)

Gagy – Fortuna 4-2 (1-2)
Gólszerzők: Simó Dezső (39.), Nagy István (52.), Kolozsvári Ferenc (56.), Márton Levente (66.), illetve Barabás László (12.) Józsa Árpád (28. 11-es)

C csoport
Alsóboldogfalva – Hodgya 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Neagoie Andrei (11.), Florian Béla (54.), illetve Gagyi Árpád (72.)

Gagy – Felsőboldogfalva 3-3 (1-1)
Gólszerzők: Fazakas Jenő (8.), Simó Zoltán (55.), Márton Sándor (66.) illetve Zakariás Szabolcs (44.), Zoltáni Attila (52.), Gál Zsolt (86.)

Korond – Szentpéter 5- 0 (3-0)
Gólszerzők: Balázs Árpád (1., 3.), Kiss Gyula (6.), Tamás Attila (55.), Buzogány Csaba (56.)

Farcád II – Kápolnás 1-1(1-0)
Gólszerzők: Lajos Mózes (32.), illetve Lőrincz Szabolcs (56.)

A tabella állása: A csoport, B csoport, C csoport.