Lejárt a labdarúgó körzeti bajnokság 20. fordulója

Az újabb hétvége újabb lejárt fordulót jelent a falusi bajnokságban. A labdarúgó körzeti bajnokság, 20. fordulóját játszodták a hétvégén.

szentabraham agyagfalva 03

Nézze meg a megyei és körzeti bajnokság eredményeit!

Szombaton és vasárnap a tizedik fordulóval folytatódik...
keresztur malomfalva 04

A tizedik fordulót rendezik a megyei bajnokságban

Szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok a...
alsoboldogfalva farcad 03

Új éllovasa van a megyei bajnokság nyugati csoportjának

Kilenc forduló járt le a Hargita megyei labdarúgó...

IMGP0165
IMGP0165
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. május 10., 11:11
8 hozzászólás.

Délelőtt hazai pályán, mégis idegenben játszott a Szentmihályi Szalon. 11 órától ugyancsak a szentmihályi csapat, a Haladás fogadta őket. A kiérkező nézők izgalmas meccset láthattak a két csapattól. Az első gólt az akkor még listavezető Szalon szerezte meg egy kapushibából. A hazaadott labdát a Haladás kapusa megfogta, a sípszóból még fel sem eszmélt, sem a kapus sem pedig a védők, amire az  ellenfél már legurította a labdát és közelről az üres kapuba rúgta. Nem riadt meg az amúgy hetedik helyen álló Haladás, néhány veszélyes támadás után a 29. percben egy indítást követően a Szalon kapusa jött szembe a csatárral, de a pattanó labdát még megpöckölte, ami a kapus felett tovább ment és a hálóba landolt. Nagy volt a bizonyítási vágy a hazai csapatnál, az egyenlítést követően a félidő vége előtt megszerezte a vezetést is. A kapusról visszapattant labdát gyötörtek a kapu előtt, amit végül sikerült bekanalazni a Haladás játékosának.
A második félidőre az addig szép és izgalmas mérkőzés kicsit leült, oda-vissza rúgták a bőrt. A hajrára sikerült összeszedniük magukat a csapatoknak, ahol már volt néhány helyzet is, de gólt a hosszabbítás hozott, ahol a Szalon egyenlíteni. A végeredmény maradt a 2-2.

IMGP01051

Haladás – Szalon 2-2 (2-1)
Gólszerzők: Tarcsafalvi István (29.) Varga Levente (44.), illetve Sebők Tóni (7.), Kuti László (91.)

A C csoportos mérkőzések közül Máréfalva Farcád II-t fogadta. A szurkolók itt sem kellett csalódjanak, gólhelyzet és gól is volt szép számban, ahol a végeredmény a farcádiaknak kedvezett. Az első félidőben annak ellenére, hogy a farcádiak irányítottak még kiegyensúlyozott meccs volt. Hogy a félidő végére egy góllal vezettek a vendégek, csakis a két kihagyott helyzetnek köszönhette Máréfalva. A második menetben már morálisan is rosszabbul kezdtek a hazaiak, amit gondolkodás nélkül ki is használtak a vendégek. Az eseménydús második félidőben egyik gól a másikat követte. A pályán most már egyértelműen a farcádiak érvényesültek. A hazaiaknak sikerült még két szépítő gólt rúgni, de a farcádi öt gól esélyt sem hagyott.

IMGP0165

Máréfalva – Farcád II 3-7 (1-2)
Gólszerzők: Demeter Hunor (40.), Simon Emil (78.), Balázs László (86.), illetve Simó Péter (29.), Sándor Mátyás (44.), Balázs Levente (50. öngól), Lajos Mózes (60., 76., 81.), László Szabolcs (91.)

Délután az A csoportos csapatok villantották meg tudásukat, ahol Farkaslakára a Zetelaka csapata látogatott el. Jól kezdett a házigazda, a 15. percben megszerezték az első gólt. Az egyenlítésre a 27. percig kellett várni, amikor egy jól indult támadásra ment szembe a kapus, de a vendégcsatár megviccelve a lába között elpöccintette a labdát, ami a hálóba gurult. Tíz perc múlva a vendégek egy tizenegyest harcoltak ki, amit a kapusuk a bizonytalanság legcsekélyebb jelen nélkül rúgott be. A második félidőben próbálkozott a hazai csapat, de valahogy nem találták a közös hangot a játékosok. Az 58. percben szerzett újabb vendéggól teljesen megtörte a házigazdákat és néhány jó próbálkozáson kívül nagyobb eredményt nem tudott felmutatni. Végső reményvesztést a 83. percben kapták meg a farkaslakiak, amikor az újabb találattal már háromgólos vezetése volt Zetelakának. A mérkőzést továbbra is Zetelaka irányította és az eredmény is 1-4 maradt.

IMGP0216

Farkaslaka – Zetelaka 1-4 (1-2)
Gólszerzők: Fancsali Levente (15.), illetve Orbán Balázs Antal (27.), Ghellér József (38. 11-es), Urlea Valentin (59., 83.)

Labdarúgó körzeti bajnokság, 20. forduló
A csoport
Sporting – Fiatfalva 7-0 (3-0)
Gólszerzők: Bak István (30.), Páll Ákos (48.), Miklos Sándor (34.,41., 50., 55., 74.)

Szentábrahám – Malomfalva 5-2 (2-0)
Gólszerzők: Kiss Géza (10.), Andrási Balázs (11., 51.), Vasilca Sebastian (49.), Leonhardt Róbert (68.), illetve Szász Sándor (83., 85)

Galambfalva – Küküllő 1-4 (1-1)
Gólszerzők: Szőcs Attila (45.), illetve Csomor Csaba (38.), Képíró Róbert (66.), Ádámosi Béla (68., 81.)

Korond – Lövéte 4-2 (3-1)
Gólszerzők: Jakab Attila (8.), Imre Márton (14., 35.), Nyeszter Albert (50. öngól), illetve György Pál Lajos (27., 52.)

Alsósófalva – Betfalva 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Takács Levente (78.), illetve Fodor Attila (44.), Kovács Ákos (47.)

Farcád – Szentlélek 6-0 (1-0)
Gólszerzők: Péter Imre (13.), Hermann Örs (50.), Lőrincz Levente (58.), Veres László (71.), Kovács Levente (72., 74.)

B csoport

Agyagfalva – Bögöz 4-5 (0-3)
Gólszerzők: Hegyi Zsolt (61., 70.), Farkas Zsolt (73.), Simon Hunor (90.), illetve Tókos Csaba (2.), Vass Szabolcs (37.), Péter Csaba (44.), Birtalan Szabolcs (76., 86.)

Etéd – Oroszhegy 6-1 (4-0)
Gólszerzők: Mére Attila (23., 82.), Gagyi Zoltán (27.), Mére Levente (34.,45.), Mére Csaba (83.), illetve Kovács Zoltán (89.)

Vespa – Szentegyháza 1-7 (0-3) – mérkőzés a 65. percben véget ért, hazai csapatból sérülés miatt, kevesebb mint heten maradtak
Gólszerzők: Bedő László (62.), illetve Márton Zsolt (3., 60.), Kelemen Szilárd (7., 18.), Mihály Szilárd (49., 64), Dániel Szabolcs (59.)

Kobátfalva – Gagy 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Miklós Arnold (67. 11-es), illetve Murvai István (15.)

Ócfalva – Szentpál 4-3 (2-1)
Gólszerzők: György Sándor (42.), Dénes Ákos (45.), Konnát Levente (54.), Jakab Lehel (73.), illetve Bartha Szabolcs (23., 88.), Máthé Domokos (52.)

C csoport

Kápolnás – Alsóboldogfalva 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Lőrincz Szabolcs (36., 76. öngól)

Galambfalva II – Gagy 3-3 (1-2)
Gólszerzők: Szigyártó Szabolcs (5., 82.), Kecseti Ernő (89. 11-es), illetve Major Ferenc (32.), Pintó Róbert (43., 87.)

Hodgya – Siménfalva 7-1 (6-1)
Gólszerzők: Dávid Béla (6., 14., 28.), László Csaba (37., 39.), Józsa Lóránt (45.), Kovács István (82.), illetve Szakács Dénes (40.)

Szentpéter – Szentmárton 1-4 (1-2)
Gólszerzők: Vass András (30.), illetve Balázsi Zoltán (32.), Szász Attila (41.), Tamás Lóránt (60.), Balázsi Csaba (90.)

Felsőboldogfalva – Korond 0-1 (0-0)
Gólszerző: Kiss Gyula (47.)

A táblázat állása: A csoport, B csoport, C csoport.