Újabb játéknapon van túl a körzeti bajnokság - 21. forduló

A labdarúgó körzeti bajnokság 21. fordulójának mérkőzéseit játszották az A, B és C csoportos csapatok.

szentabraham agyagfalva 03

Nézze meg a megyei és körzeti bajnokság eredményeit!

Szombaton és vasárnap a tizedik fordulóval folytatódik...
keresztur malomfalva 04

A tizedik fordulót rendezik a megyei bajnokságban

Szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok a...
alsoboldogfalva farcad 03

Új éllovasa van a megyei bajnokság nyugati csoportjának

Kilenc forduló járt le a Hargita megyei labdarúgó...

IMGP0811
IMGP0811
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. május 17., 10:54
11 hozzászólás.

Közös megegyezéssel a Farcád csapata szombaton fogadta a Sporting együttesét. Gyengén kezdett a vendégcsapat, ami a későbbiekben sem változott sokat. Egyik labdát a másik után adták el, amit a hazaiak nem restelltek veszélyes helyzetté váltani vagy éppen góllal nyugtázni. A legtöbbször saját térfelükre visszaszorított Sporting az első félidő végére két gólt kapott.

A második félidő sem volt szerencsésebb a vendégeknek, egy hazai szögletrúgást követően a kapus elérte a labdát, de nem tudta megfelelően kiütni, így a kapu előtti kavalkádban saját játékosuk sodorta be a labdát. Az újabb szögletrúgást végrehajtó hazaiak kihagyhatatlan beadást hajtottak végre, amit Péter Imre befejelt. Az utolsó gólt a 79. percben rúgta Hermann Örs, egy, a védőkön szépen áthozott labdát emelt meg balról, ami a felső kapufa és a hálóőr keze között a kapuba jutott. A mérkőzést joggal nyerte a házigazda.

IMGP0796

Farcád – Sporting 5-0 (2-0)
Gólszerzők: Hermann Örs (18., 26., 79.), Kádár Csaba (53.), Péter Imre (60.)

Vasárnap a délelőtti órákban az oroszhegyi pályán a hazaiak a Csekefalvi Vespaval mérték össze tudásukat. Rosszul kezdett Oroszhegy csapata, a 10. percben öngóllal indítottak. A mérkőzés nem volt túl kihegyezett nagyrészt középpályán játszodtak a felek. Aztán a 37. percben a vendégek támadtak be egész jól, a védőt lehagyva jobbról pöckölte a labdát Bálint Dezső a hazai kapuba. Ezután többet kezdtek támadni a oroszhegyiek, mondhatni ők uralták a játékot, de támadásaik erőtlenek voltak. A kapkodásnak nem volt jó eredménye csak a sok kapu fölé rúgott labda. Ezzel ellentétben a Vespa kevesebbet támadt, de az szinte mindig veszélyt jelentett az oroszhegyi kapura.

A második félidőre már veszélyesebb lett a házigazda csapat is, több kapufás és kapu közeli támadást hajtott végre, de ekkorra már a szerencse nem volt velük. Valahogy mindig kipattant vagy éppen egy annyira tudta érinteni a kapus, hogy ne menjen be. Az első félidős állás maradt a végeredmény is.

IMGP0894

Oroszhegy – Vespa 0-2 (0-2)
Gólszerzők: Magyari Levente (10. öngól), Bálint Dezső Róbert (37.)

Nem okozott csalódást hazai pályán a Zetelaka II sem, sőt, izgalmas gólözönnel szórakoztatta a hazai nézősereget. 14 órától a Szentpéteri együttest látta vendégül, akiknek nem ment túl jól a játék. Rossz passzok, eladott labdák, félpályáig elérő támadások, talán ez volt a jellemőz a játékukra. Ezt ki is használták a zetelakiak, annak ellenére, hogy az első gólt a vendégcsapat szerezte, többet nem hagyták érvényesülni őket. Az egyenlítés két perecre rá következett, majd a félidő végére megfordították az állást.

A második játékrészben majdnem egyik gól a másikat követte. A 69. percben egy 11-est értékesítettek a hazaiak, majd a 79. percben egy bravúros gólt erőszakoltak a kapuba. Többszöri rálövést követően sikerült a kipattanóra érkező Sánduj Sándornak a kapuba rúgni a labdát. A szentpéteri csapat még szépített egyet, de a többgólos előnynél ez már mit sem számított.

IMGP0949

Zetelaka II – Szentpéter 6-2 (2-1)
Gólszerzők: Sánduj Sándor (13., 79.), Karcsai Endre (20.), Sándor Csaba (59.), Szakács Szabolcs (62.), Benedek Zsolt (69.), illetve Veres Zoltán (11.), Szabó Attila (82.)

Labdarúgó körzeti bajnokság, 21. forduló
A csoport
Fiatfalva – Alsósófalva 0-8 (0-3)
Gólszerzők: Vass Ferenc (12., 20), Molnár Zoltán (31.), Bogdan Andrei (55.), Soós Levente (60.), Tófalvi Zsolt (72.), Szopos Béle (81.), Veress László (90.)

Szentlélek – Malomfalva 0-1 (0-0)
Gólszerző: László Levente (48.)

Zetelaka – Szentábrahám 3-1 (3-1)
Gólszerzők: Orbán Balázs (3.), Miklós Csaba (20.), Ordea Valentin (42.), illetve Szőcs
Loránt (37.)

Lövéte – Farkaslaka 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Fórika Zsolt (42.), illetve Sebestyén Lajos (46.)

Küküllő – Korond 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Képíró Róbert (50.), Csomor Csaba (53.)

Betfalva – Galambfalva 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Lukács Zoltán (51., 57)

B csoport

Bögöz – Etéd 3-1 (3-1) – az 58. percben lefújták a mérkőzést, ugyanis sérülés miatt az etédi játékosok nem voltak elegen
Gólszerzők: Blente Levente (20., 31., 35), illetve Kovács Elek (16.)

Szalon – Agyagfalva 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Hegyi Zsolt (51.), Kányádi Róbert (65.)

Szentpál – Haladás 0-9 (0-6)
Gólszerzők: Tarcsafalvi Lóránt (3., 50.), Duka Attila (13. öngól), Varga Sándor (23.), Sorbán István (28., 73.), Tarcsafalvi István (38., 56.), Madaras Csaba (42.)

Gagy – Ócfalva 3-1 (2-1)
Gólszerzők: Simó Dezső (30.), Miklosi Kálmán (42.), Demeter Zoltán (51.), illetve Dénes Ákos (40.)

Fortuna – Kobátfalva 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Barabás László (40.), illetve Szabó Pál (90.+2)

C csoport
Siménfalva – Kápolnás 1-6 (1-4)
Gólszerzők: Tibodi Dénes (5.), illetve Lőrincz Szabolcs (3., 70.), Bálint Szabolcs (7., 9.), Péter Ferenc (44.), Lőrincz Zsolt (88.)

Gagy – Hodgya 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Simó Zoltán (45.), illetve Dávid Béla (68.)

Korond – Galambfalva II 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Bíró László (21.), Ilyés Zoltán (26.), Fábián Csaba (79.)

Szentmárton – Felsőboldogfalva 6-0 (3-0)
Gólszerzők: Simó Levente (10.), Horváth Levente (16.), Tamás Lóránt (39.), Balázsi Zoltán (52.), Szász Lajos (73., 85.)

A téblázat állása: A csoport, B csoport, C csoport.