Lejárt a körzeti bajnokság 23. játéknapja is

A megszokottnál kevesebb gól volt, de érdekes eredmények születtek a körzeti bajnokság, 23. játéknapján.

szentabraham agyagfalva 03

Nézze meg a megyei és körzeti bajnokság eredményeit!

Szombaton és vasárnap a tizedik fordulóval folytatódik...
keresztur malomfalva 04

A tizedik fordulót rendezik a megyei bajnokságban

Szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok a...
alsoboldogfalva farcad 03

Új éllovasa van a megyei bajnokság nyugati csoportjának

Kilenc forduló járt le a Hargita megyei labdarúgó...

IMGP1587
IMGP1587
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. május 31., 15:59
2 hozzászólás.

A körzeti bajnokság 23. játéknapján az A csoportos mérkőzések közül Farkaslaka látogatott Betfalvára. Az első félidő eseményei leginkább a vendégcsapat térfelén zajlottak. A labdát egyértelműen a hazai csapat uralta, de támadásaik erőtlennek bizonyultak. A farkaslaki csapatnak sikerült kivitelezni néhány kontratámadást, amiből kevés ért el a kapuig, az első félidőben egyik csapatnak sem sikerült gólt szerezni.

A második menet már izgalmasabb volt, egy jó hazai lövést követően a labda a kapus kezei közül visszapattant, amire lendületesen érkezett Botházi Csaba és a bal felsőbe lőtte a labdát. A második gólra a 67. percig kellett várni, amikor ugyancsak egy hazai támadásnál Kovács Ákos fordul le olyan gyorsan a védőről, hogy az még a kapust is váratlanul érte, így védeni sem volt ideje a lövést. Az egyre jobban letört vendégek védelme meggyengült, így a harmadik gólhoz a labdát már könnyen hozta fel a betfalvi játékos, aki a kapust is kicselezve rúgta a hálóba a labdát. A hajrában hiába próbálkozott a farkaslaki csapat, az eredményen már nem tudott változtatni.

IMGP1479

Betfalva – Farkaslaka 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Botházi Csaba (51., 78.), Kovács Ákos (67.)

Nem engedte ilyen könnyen megverni magát a Szentegyhézi Total, aki Bögözbe utazott vendégszerepelni. Az iramos mérkőzésen mindkét oldalon alakultak ki veszélyes helyzetek, az első gólt a hazaiak szerezték meg a 19. percben.

A második játékrészben két szép támadásukat is góllal nyugtázzák a hazaiak s ezzel már-már bebiztosítottnak érezték győzelmüket. Háromgólos hátránynál tudta összeszedni magát a Totál és két góllal szépített. A harcban emberhátrányba kerülő vendégcsapatnak már nem volt elég ideje az egyenlítésre. A mérkőzés végéig maradt a 3-2-es eredmény.

IMGP1545
Bögöz – Szentegyháza 3-2 (1-0)

Gólszerzők: Péter Csaba (19.), Birtalan Szabolcs (48.), Tókos Csaba (51.), illetve Szikszai István (69.), Kelemen Szilárd (76.)

Délután a megszokott időben kezdtek a C csoportos csapatok. Szentmárton csapata most Hodgyát fogadta hazai pályán. Az első gólt a 10. percben a hazaiak kapták egy jobb oldali betámadásból, de alig három percet élvezhette a vendégcsapat a vezetés örömét, ugyanis egy tizenegyesből egyenlített Szentmárton. A mérkőzést érezhetően a hazai csapat uralta, több helyzet is kialakult a vendég kapunál, csak nem volt egy jó csatár, aki berúgja: a bátortalan kapura rúgások így többnyire gól nélkül végződtek. A szünetre már 2-1-es hazai vezetéssel mentek a játékosok.

A második félidő alig kezdődött meg, újabb hazai gólt ünnepeltek a szurkolók. Nem kellett abbahagyják az ünneplést a szentmártoniak, az 56. percben egy jó kontratámadásból szereztek ismét gólt, majd a 61. percben újabb kapura lövést hajtott végre Balázsi Csaba. A lövést csak érinteni tudta a hodgyai kapus, de megfogni nem, így végül 5-2-re győzött Szentmárton csapata.

IMGP1585

Szentmárton – Hodgya 5-1 (2-1)

Gólszerzők: Szász Lajos (19.), Tamás Lóránd (27.), Balázsi Zoltán (47., 56.), Balázsi Csaba (61.), illetve Józsa Csaba (10.)

A csoport
Szentlélek – Zetelaka 0-3 (0-1)
Gólszerzők: György Emil (22.), Orbán Balázs (54.), Sólyom Szilárd (67.)

Lövéte – Malomfalva 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Török Alfréd (84.), illetve Kelemen Dezső (83.)

Küküllő – Szentábrahám 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Csomor Csaba (11.), illetve Leonhárdt Róbert (70.)

Fiatfalva – Korond 0-8 (0-4)
Gólszerzők: Vékony Róbert (7., 38.), Benedek Elemér (33., 79.), Pácsi Zoltán (44.), Imre Márton (52.), Birtalan Róbert (57.), Jakab Lajos (69.)

Farcád – Galambfalva 4-0 (3-0)
Gólszerzők: Péter Imre (8.), Veres László (15.), Hermann Örs (54, 56)

Sporting – Alsósófalva 0-0

B csoport

Szalon – Vespa 4-2 (2-1)
Gólszerzők: Kovács Sándor (20., 66., 68.), Sebők Botond (34.), illetve Demeter Attila (14.), Szakács Róbert (74.)

Szentpál – Etéd 0-3 (0-0)
Gólszerzők: Mére Levente (46., 58.), Szekeres Csaba (81.)

Gagy – Agyagfalva 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Márton Levente (16.), Fazakas Attila (79. 11-es), illetve Székely Imre (27.), Gergely Tamás (90.+2)

Fortuna – Haladás 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Tarcsafalvi Lóránt (77.), Sorbán István (90.+2)

Kobátfalva – Ócfalva 1-0 (1-0)
Gólszerző: Boros Zoltán (28.)

C csoport
Siménfalva – Farcád II 0-1 (0-1)
Gólszerző: Lajos Mózes (18. 11-es)

Gagy – Máréfalva 1-3
Gólszerzők: Katona Csaba (31. öngól), illetve Simon Emil (61.), Péter László (71.), Katona Péter (84.)

Korond – Kápolnás 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Tamás Attila (83.), Bíró László (87.)

Zetelaka II – Galambfalva II 4-1 (1-1)
Gólszerzők: Szakács Szabolcs (23.), Sebestyén Csaba (47.), Benedek Zsolt (72.), Csiki Csaba (77.), illetve Szigyátó Szabolcs (9.) Szentpéter – Felsőboldogfalva 1-4 (0-3)
Gólszerzők: Vass András (70.), illetve Foró Attila (31., 39.), Pálfi Lóránd (45.), Mihály Gábor (90.+2)

A táblázat állása: A csoport, B csoport, C csoport.