Megőrizte helyét Szentlélek

A labdarúgó körzeti bajnokság idei szezonjának utolsó mérkőzését játszották vasárnap 17 órától, ahol Szentlélek megvédte helyét az A csoportban. A Szentmihályi Szalon következő idényben is a B csoportban folytatja.

IMGP4175
IMGP4175
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. július 04., 20:13
2 hozzászólás.

Alig kezdődött meg a selejtező mérkőzés a feltörekvő Szentmihályi Szalon máris megszerezte első gólját a helyét védő Szentlélekkel szemben. Ez némileg megnyugtatta a szentmihályi csapatot, viszont állandó támadásra késztette a szentlélekieket. A félidő nagy részében ők uralták a labdát és többet is támadtak. Az akcióik nagy része erőtlen volt vagy elvesztették a labdát a tizenhat méteres környékén. Az első menetben nem változott az eredmény így a csapatok 1-0-ás szentmihályi vezetéssel fogtak neki a második félidőnek.

IMGP4192
A második félidő 57. percében egy szentléleki centerezésbe ért bele rosszul a Szalon egyik játékosa, így öngóllal egyenlítettek a helyvédők. Majd egy felhőszakadás nehezítette meg a játék menetét, az eső kitartóan zuhogott a félidő végéig. Az eredmény 90 perc után is döntetlen volt, ezért 2x15 perc hosszabbítás következett. A kifáradt játékosok már nem tudtak iramos támadásokat végrehajtani, csak ide-oda rugdosták a labdát. Az utolsó percben szentléleknek majdnem sikerült eldöntenie a meccset, de a kapus megfogta a labdát.

IMGP4203
Következtek a büntetők, ahol a szentléleki kapusnak sikerült jobban teljesíteni és megfogott egy labdát. Ez elegendő is volt, hogy a mérkőzést megnyerjék és a következő évet is az A csoportban játsszák.