Városi derbi a körzetiben

Hétvégén a sétatéri stadionban került megrendezésre a körzeti bajnokság A csoportjának városi rangadójára, amelyen az Udvarhelyi Küküllő fogadta az Udvarhelyi Sporting együttesét.

P1050486
P1050486
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. szeptember 22., 15:24

Az első félidőt mindkét együttes visszafogottan kezdte, nem is igazán adódott nagy lehetőség a gólszerzésre.

A második játékrész azonban meghozta a hasonló rangadókhoz méltó játékot is, sok helyzetet dolgozott ki úgy a hazai, mint a vendég együttes is. Aztán a 62. percben egy szabálytalanságot követően Chiratcu Petru körülbelül 30 méterről elvégzett szabadrúgásából vezetést szerzett a Sporting.

P1050494

A gólt követően taktikát változtatottak a vendégek és inkább a vezetés megtartását helyezték előtérbe, a Küküllő támadásában elkövetett hibáit gyorsított támadásokkal akarták büntetni. Ellenfelét mindössze 10 percig tartotta nyomás alatt a Küküllő, aztán egy labdaszerzést követően a vendégek 0-2 re húztak el. Jól bevált védekező taktikáját folytatta a Sporting, majd a letámadások után Miklós Sándor révén, a kapust is kicselezve megszerezték harmadik gólját. Megérdemelten nyertek a vendégek a körzeti bajnokság városi rangadóján.