Körzeti bajnokság 4. forduló

A hétvégén játszották a labdarúgó körzeti bajnokság, 4. fordulóját, ahol az A, B és C csoportos csapatok mérték össze tudásukat.

szentabraham agyagfalva 03

Nézze meg a megyei és körzeti bajnokság eredményeit!

Szombaton és vasárnap a tizedik fordulóval folytatódik...
keresztur malomfalva 04

A tizedik fordulót rendezik a megyei bajnokságban

Szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok a...
alsoboldogfalva farcad 03

Új éllovasa van a megyei bajnokság nyugati csoportjának

Kilenc forduló járt le a Hargita megyei labdarúgó...

Nagypalyas_Korzeti/2011/4.fordulo_0912
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. szeptember 13., 08:36
7 hozzászólás.

A C csoport délelőtt 11 órától kezdte a mérkőzéseket, ahol egyik ilyen a Zetelaka - Felsőboldogfalva volt, ahol a hazaiak már a 4. percben megszerezték a vezető gólt. A félidő végéig ugyan megmaradt az egygólos vezetés, de a boldogfalviak továbbra sem lazíthattak, ugyanis folyamatos támadásnak voltak kitéve. Hogy az eredmény nem változott, nagyban köszönhető a vendégkapusnak, aki többször is jól hárított.

A második félidőben ki tudtak mozdulni a szorításból a vendégek is. Egy szerzett labdával indult támadásba az idéntől Boldogfalvánál játszó Tutó Balázs, aki a védelmen áttörve, a kapust kicselezve lőtte a hálóba a labdát. Nem sokáig tűrte az egyenlítést a hazai csapat és pár perccel később szögletrúgásból újabb gólt érvényesített. Továbbra is többet támadtak a hazaiak, de, meg kell hagyni, az ellenfél derekasan védekezett.

Egy szép szóló akcióban szerzett újabb gólt, a bal szélen felmenő hazai játékos, aki a védelmet átejtve talált a kapuba. A vendégeknek még sikerült egy kapu előtti akciózásból beerőszakolni egy szépítő gólt, de többre már nem futotta, így a mérkőzést Zetelaka nyerte 3-2-re.

Zetelaka–Felsőboldogfalva 3-2 (1-0)
Gólszerzők: Csíki Csaba (4.), Tornai Benjamin (58.), Benedek Zsolt (68.), illetve Tutó Balázs (55.), Zilincki Károly (86.)

A B csoportban játszók 14 órától álltak pályára, Agyagfalva Gagyot fogadta. Az első félidő elég eseménytelenül telt, a csapatok próbálkozásai csak a középpályás játékhoz voltak elegek. Az időnként tovább tartó lendület elfogyott a kapura lövésnél, így gól nélkül mentek pihenni a játékosok.

A második ment már izgalmasabban zajlott: a gagyi támadó játékos a védelem hibáját kihasználta ki, miután üresen maradt, zavartalanul tudott kapura lőni. A lövés ugyan most sem volt valami erőteljes, de a kapus csak érinteni tudta, ami annyira volt elég, hogy a tiszta helyzet helyett, kapufáról pattant a hálóba a labda.

Agyagfalvának nem tetszett a gagyiak vezetése, így nyolc perccel később szabadrúgásból egyenlítettek. A félidő közepénél kezezés miatt büntetőt ítélt a bíró, amit nem hagytak ki a hazaiak és átvették a vezetést. A hátralevő időben inkább a védelemre koncentráló Agyagfalvának a 89. percben újabb góllal sikerült bebiztosítania a mérkőzés győzelmét.

Nagypalyas_Korzeti/2011/4.fordulo_0912Agyagfalva–Gagy 3-1 (0-0)
Gólszerzők: Nagy Attila (62., 75.), Séra Attila (89.), illetve Márton Levente (57.)

Délutánra maradtak az A csoportos összecsapások, egyik a Farkaslaka kontra Szentábrahám mérkőzés volt. A helyszínre kijött szurkolók izgalmas mérkőzésnek lehettek tanúi: az első félidőben oda vissza mentek a támadások, mindkét kapusnak volt amit védjen. Aztán egy vendégtámadásnál, a 16-on belül többször labdát vesztett majd szerzett vendégeknél, az üresen álló György Árpádhoz kerül a labda, aki nem vétette el a helyzetet. A szünetre ezzel az egy gólos vendégvezetéssel mentek a játékosok.

A második játékfélben is jól teljesítettek a vendégek, egy kontratámadást kihasználva szereztek újabb gólt. Aztán a hazaiak végeztek szögletrúgást, ami elsőre kipattant, de a jól fejelő farkaslaki játékos másodjára betalált. Ekkor a hazaiak új erőre kaptak és folyamatos támadásnak tették ki a vendégeket. Több jó helyzet is kimaradt a támadások során: olyan nagyon el voltak foglalva az egyenlítéssel, hogy a végül a vendégek szereztek újabb gólt a meggyengült hazai védelem kihasználásával, így végül egy izgalmas mérkőzésen nyert a szentábrahámi csapat.
Nagypalyas_Korzeti/2011/4.fordulo_0912Farkaslaka–Szentábrahám 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Pál Róbert (64.), illetve György Árpád (37.), Kandó Csaba (52.), Leonhardt Róbert (79.)

Labdarúgó körzeti bajnokság, 4. forduló:
Péntek
Kápolnás-Zetelaka II 2-0 (0-0)

Szombat
Kányád - Bögöz 1-7 (0-3)
Gólszerzők: Dénes Ede (56.), illetve Tokos Csaba (6., 62.), Birtalan Szabolcs (34., 40.), Kardalus Ferenc (50.), Vinczellér Árpád (79.), Panai Toma (81.)

Sporting–Zetelaka 3-3 (3-0)

Vasárnap
A csoport
Lövéte–Alsósófalva 2-1 (0-0)

Szentegyházi Total–Malomfalva 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Márton Zsolt (35.), Szabó Alex (44., 85.)

Farkaslaka–Szentábrahám 1-3 (0-1)

Szentlélek–Küküllő 2-4 (1-1)
Gólszerzők: Ambrus László (16.), Tifán István (76.), illetve Kiss Aladár (30., 83.), László Hunor (56.), Péter Mózes (57.)

Farcád–Nagygalambfalva 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Péter Imre (47.), Hermann Örs (56.), illetve Csiki Szabolcs (63.)

Betfalva–Korond 5-2 (3-1)
Gólszerzők: Fodor Attila (24., 26., 48.), Lukács Zoltán (44., 71.), illetve Vékony Róbert (19.), Birtalan Róbert (58.)

B csoport
Szentmárton–Kobátfalva 4-2 (2-0)
Gólszerzők: Balázsi Csaba (34., 45.) Kerekes Attila (46.), Horváth Levente (87.), illetve Mihály László (60.), Fazakas László (86.)

Korond–Etéd 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Imre István (71.,76.), Kiss Gyula (85.)

Haladás–Kányád 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Varga Szabolcs (36.), illetve Dobra László (29.), Zoltán Ferenc (61.)

Agyagfalva–Gagy 3-1 (0-0)

Székelykeresztúr–Szentpál 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Báró István (13., 26.), Fésüs Lóránt (86.), illetve Bartha Szabolcs (81.)

Bögöz–Szalon 0-1 (0-0)
Gólszerző: Jakab Zsolt (75.)

Fiatfalva–Csekefalva 6-0 (2-0)
Gólszerzők: Józsa Árpád (5., 85.), Major Attila (39., 65.), Mátyás Csaba (68.), Mátyás Domokos (80.)

C csoport
Alsóboldogfalva–Máréfalva 0-1 (0-0)
Gólszerző: Istvánfi Attila (53.)

Oroszhegy–Szentpéter 3-3 (1-0)
Gólszerzők: Ambrus Vince (40.), Sebők Alpár (45.), Sebők Tóni (72.), illetve Máté Balázs (62., 90.+2), Bathó Áron (80.)

Szentegyházi Vasas II–Farcád 5-0 (2-0)
Gólszerzők: Mihály István (25.), Lázár Hunor (45.), Szőcs Róbert (59.), Kicsi Zoltán (71.), Márton Tibor (78.)

Siménfalva–Gagy 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Kóré Tibor (3., 30., 90.+1), illetve id. Pintó László (58.)

Rugonfalva–Hodgya 0-1 (0-1)
Gólszerző: László Csaba (24.)

Malomfalva–Nagygalambfalva 2-2 (2-1)
Gólszerzők: Hadnagy Árpád (16.), Sinka Csongor (18.), illetve Varga Béla (30.), Szígyártó Szabolcs (53.)

Szentmárton–Kápolnás 0-4 (0-1)
Gólszerzők: Both Lajos (25., 50, 70.), Elekes Barna (90.)

Táblázat: A csoport, B csoport, C csoport.