Két pontot vesztettünk

Nagyszerű végjátékban az FC Székelyudvarhelynek végül nem sikerült megszerezni a győzelmet, hosszabításban egyenlítettek a vendégek.

szfc_jad
szfc_jad
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. október 02., 17:11

A C osztályos román labdarúgó bajnokság 7. fordulójában az udvarhelyi együttes hazai pályán a Jádi Akaratot fogadta. Hamar megszerezték a vezetést a mieink: Iorga Nicolae ugrott ki a védők közül, 18 méterről a kifutó kapus felett lőtt el, a labda a léc alatt landolt (13. perc) 1-0

Az első félidőben még egy említésre való helyzet volt, kettőre növelhették volna előnyüket a hazaiak, de Gergely Tibor közelről a kapusba lőtt. Jöhetett a szünet.

szfc_jad3

Uralták a meccset a mieink a második játékrészben is, Gergely és Lazăr Ovidiu beadásaikkal több alkalommal is megtalálták egymást, de mindketten kihagyták az ajtó-ablak helyzeteket. A csereként beálló Bugnar Vladimir kiegyenlített a 70. percben: üresen maradt a jobb szélen, 12 méterről külsővel helyezett a hosszú sarokba. 1-1

Izgalmasra sikerült a mérkőzés vége, nyomás alatt tartva a kaput a 90. percben ismét előnyhöz jutottak az udvarhelyiek: Gergely kapott szép indítást Bálint Rajmondtól, védőjét lerázta és távolról a bal alsóba lőtt. 2-1

Már mindenki felsóhajtott, de jött a hidegzuhany. A ráadás 3. minutumában támadott Jád, Sebestyén Attila kapus rosszul futott ki a labdára, becsúszott az ellenfél csatárának, aki feldobta magát és a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Bugnar végezte el sikeresen a büntetőt, a gól után Mihai Gică játékvezető lefújta a mérkőzést.

FC Székelyudvarhely – Jádi Akarat 2-2
Gól:
Iorga (13.), Gergely (90.), illetve Bugnar (72., 90+3.)

Infók a mérkőzésről:
Helyszín: Székelyudvarhely, sétetéri stadion
Időpont: Október 2., péntek, 15 óra
Nézők: kb. 500
Játékvezetők: Gică Mihai (Focșani), illetve Mihai Florin Danciu (Focșani) és Elena Munteanu (Marosvásárhely)
Csapatok:
FC Székelyudvarhely: Sebestyén Attila - Péter Mózes, Demény Norbert, Csíki Dénes, Simon Arnold - Mera Mircea (Bálint Róbert 84.), Palló Domokos, Dénes (Bálint Rajmond 70.) Botond - Lazăr Ovidiu, Nicolae Iorga (Vătămăniuc Sándor 70.), Gergely Tibor  Edző: Dusinszki Zoltán és Dénes Jenő
Jádi Akarat: Voivod Silviu - Precup Claudiu Călin, Olariu Andrei (Bugnar Vladimir 52.), Precup Ionuț, Diudea Șerban - Niculai Solomon (Ruscau Valentin 68.), Gotea Flaviu, Majer Florin (Tomiaga Ionel 78.), Albuț Nelu - Magerușan Sergiu (Bodolan Mihai 46.), Rus Sebastia Edző: Buhai Leon