Udvarhely körzeti bajnokság – eredmények

Hétvégén újabb játéknapot rendeznek a labdarúgó Udvarhely körzeti bajnokságban. Az A és a B csoportban a 19., a C-ben pedig a 21. forduló mérkőzéseit játsszák.

Foci_Falusi/falu_apr10
2011. április 17., 12:35

A B csoportban Kányádon barátságos mérkőzést játszottak, miután az egészségügyi asszisztens nem érkezett a helyszínre. A 15. perces várakozási idő után a játékvezető lefújta a meccset, zöldasztalnál nyeri majd a pontokat a Homoródszentmárton. A Korondi Ifjúság megérdemelten nyert a Gagy otthonában, főképp az első félidőben szerepeltek jól, sokkal nagyobb volt az átütő erejük.

Egyetlen gól döntött Szentpálon, ezt a hazaiak szerezték a Szentmihályi Haladással szemben. A másik szentmihályi gárda, a Szalon a meccs elején nagy helyzeteket hagyott ki, ez pedig megbosszulta önmagát, Agyagfalva két gólt szerezett, a második félidőben pedig kivédekezte.

Csekefalva a szünetig tudta tartani magát a Székelykeresztúr II-vel szemben, utóbbiak a második félidőben hengereltek, akár nagyobb is lehetett volna a különbség. Hiába vezetett két góllal negyedóra játék után a Bögöz, a Fiatfalva összekapta magát a folytatásban, egyenlített, majd a győzelmet is megszerezte.Ű

A C csoportban Kápolnás előrehozott meccsen kiütötte a Rugonfalvát. A Farcád II hazai környezetben két góllal vezetett, de az Alsóbologfalva felállt, megfordította a találkozót. A Szentpéter gólokban gazdag összecsapáson nyert a Máréfalva otthonában. A Zetelaka II is simán lelépte a Homoródszentmárton II-es együttest.

Az éllovas Szentegyháza II pontokat hullajtott Hodgyában. A helyzetek, teljesítmény alapján reális döntetlen született a Nagygalambfalva II és a Siménfalva párharcán.

Az A csoport mérkőzései szombaton kezdődtek, a Nagygalambfalva az első félidőben egy kapus, majd egy védelmi hibát kihasználva kétgólos előnyt szerzett a Farkaslaka ellen. A második játékrészben nem sok minden történt, többnyire a két tizenhatos közt folyt le a meccs. Simán nyert a Szentábrahám és a Betfalva.

Az udvarhelyi rangadón az első félidőben a Sporting volt többet játékban, de nem tudott gólt szerezni. A második játékrész is hasonlóképp indult, aztán egy „vendégjátékost" kiállítottak. Az emberelőnyt pedig ki is használta a Küküllő, így övéké lett a három pont, ezzel megszakították ellenlábasuk remek tavaszi teljesítményét.

Korondon egy büntetőből szerzett vezetést a Szentlélek, de gyorsan egyenlített a házigazda, a végén pedig otthon tartotta a pontokat. Zetelaka a hosszabbításban egyenlített a Lövéte ellen.

A csoport, 19. forduló
szombaton 17 órától:
Nagygalambfalva–Farkaslaka 2–0 (2–0)

vasárnap 14 órától:
Udvarhelyi Küküllő–Udvarhelyi Sporting 2–0 (0–0)

vasárnap 11 órától:
Kányád–Homoródszentmárton 0–3 (nem volt egészségügyi asszisztens)
Gagy–Korondi Ifjúság 0–2 (0–1)
Szentpál–Szentmihályi Haladás 1–0 (0–0)
Szentmihályi Szalon–Agyagfalva 1–2 (0–2)
Csekefalva–Székelykeresztúr II 2–6 (2–2)

Nagygalambfalva II–Siménfalva 1–1 (0–0)
Felsőboldogfalva–Malomfalva II 4–2 (3–0)
Zetelaka II–Homoródszentmárton II 5–0 (3–0)
Az Oroszhegy szabadnapos, miután a Gagy Expressz kiállt a bajnokságból.

Hétvégén újabb játéknapot rendeznek a labdarúgó Udvarhely körzeti bajnokságban. Az A és a B csoportban a 18., a C-ben pedig a 20. forduló mérkőzéseit játsszák. Cikkünk folyamatosan frissül.