Körzeti: elhallgatott a vendégdob Agyagfalván

Vénasszonyok nyara, aszfaltút, kukoricás és az agyagfalvi sík: az egykori nemzetgyűlés színhelyén ma fociznak. Nem jól, de nem is rosszul, ahogy a hatodosztályban illik. Benéztünk.

Mas_falusi_blog/agyagfalva_csekefalva_2011_szept25
2011. szeptember 25., 20:59

Vadonatúj kispadok állnak az emlékmű és az országút között levő agyagfalvi focipálya szélén. Közelebb menve azonban azt is észrevettük, hogy új a fémkorlát, a háló makulátlan, s a fűrészporra mész is került, ami a vonalazást illeti. A házigazdák Csekefalvával feszültek össze vasárnap kora délután, s habár volt néhány helyzetük, az első félidőben gólt nem sikerült összehozniuk.

Néhány szóbeli pengeváltás azért elhangzik a hazaiak és vendégek kispadja között, aztán amikor utóbbira letelepedik a szünetben érkezett dobos és meg is szólaltatja hangszerét, még több kommentár megy át. Sör nincs senkinek sem a kezében, beérik a szotyival.

A második félidőben aztán felgyorsulnak az események, az egyik partjelző is megkapja a "magáét" („Lesről szó se vót, kicsibarátom!"), rendreutasítanak egy csekefalvi játékost („Otthon kiabálj, te!"), majd egy jogos tizenegyesből a csekefalviak szereznek vezetést. Azelőtt még volt egy-két kemény belépő, s a vendégcsapat egyik tagja oda is szól a bírónak és az ellenfélnek: „Szép meccs, na, ne ba...uk most össze!"

Idegesebbek és gyorsabbak lettek a házigazdák, s ez meg is látszana az eredményjelzőn, ha lenne – előbb egy szépen kidolgozott akció végén rezdül meg a falu felőli háló, majd egy fejesgól után már bátrabban szólnak rá a csekefalvi dobosra: „Most dobolj!"

Amikor a meccs vége felé a kegyelemdöfést is megkapják a vendégek egy tizenegyesből, a 3–1 után még megjegyzi cinikusan és félhangosan egy agyagfalvi: „Nem halljuk a dobot!"

Békésnek tűnik a lefújás után a hangulat, a vendégek a vereségbe belenyugodtak, de egy-két szabálytalanságba nem, s már megy a fogadkozás jövőre („Ezt ha addig élek is visszaadom Csekefalván!"), de alapvetően egy harcos, kemény meccset láttunk, aminek a végén a lányok is mosolyoghattak.

Amit láttunk, hallottunk:

Pálya: elég egyenletes, de repedések itt is vannak, a fűrészporra mésszel is ráhúztak, a háló tökéletes

Lelátó: nincs, a zöld-fehérre festett fémkorlát viszont új
Eredményjelző: nincs
Öltöző: nincs
Nézők: nem voltak sokan, azt mondják többen járnak

Durvaság: néha szikrázott a talaj is, úgy odatették, de jött a „fagyasztóspré", villant a sárgalap
Összkép: nagyon nyár van még, jó ilyenkor focizni, s ezt sör nélkül is lehet élvezni