Nem sikerült a nyitány

Elszenvedte első vereségét az FC Székelyudvarhely labdarúgó csapata a C-osztályos nyitófordulón.

szfc_gloria
szfc_gloria
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. augusztus 22., 18:34

Hazai pályán lépett pályára a Dusinszki Zoltán és Dénes Jenő által irányított udvarhelyi együttes. Az ellenfél az a Besztercei Gloria II volt, amely  tavaly a 12. helyen végzett a tizennyolc tagos csoportban.

Több százan voltak kíváncsiak a mérkőzésre, a sétatéri nagypálya kisebbik lelátója majdhogynem megtelt (a nagyobbik nézőtér renoválása egyelőre stagnál).

nezok

Jól kezdtek a narancssárga mezben játszó udvarhelyiek, a kezdő sípszó után kilenc perccel már a vezetést is megszerezték: egy indításra Lazăr Ovidiu ugrott ki a védők közül, a kapus mellett sikerült a hálóba gurítania a labdát. 1-0 Egy ideig tartani tudta az előnyt Dusinszkiék legénysége, de a 26. percben Borbély Csaba egyenlíteni tudott. 1-1

Az első félidő még eléggé kiegyenlített játékot hozott, de a második félidőre elfáradtak a mieink. Sokkal jobb kondícióval rendelkeztek a vendégek, több alkalommal is lefutották az udvarhelyi védelmet.

A Gheorghe Hurloi és Gabriel Cârstea edzőpáros nagyon jól stratégiázott, a szünet után két cserejátékosuk döntötte el a találkozó sorsát. Előbb Buta Simion fordított a 60. percben, majd az utolsó pillanatokban Vasilichi Andrei egy távoli kapáslövéssel beállította a végeredményt.

Habár a beszterceiek is többnyire fiatal játékosokkal indultak neki a találkozónak, a második félidőben meglátszott egy kis rutinkülönbség a két csapat között. A hazaiak több alkalommal is elkövettek alapvető hibákat, néha kapkodtak, a támadásokat nem építették fel rendesen.

Egyelőre elmaradt a pontszerzés, a játékon sok javítani való van, de remélhetőleg sikerül a hibákat korrigálni.

FC Székelyudvarhely – Besztercei Gloria II 1-3