SK - ígéretéhez hűen teljesített

Izgalmas mérkőzésen bizonyították az SK-s fiúk, hogy ígéretük nem volt alaptalan. A két nyert mérkőzésig menő párharcban kiegyenlítettek a Galac ellen.

IMGP7777
IMGP7777
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. április 19., 22:28
10 hozzászólás.

Nem volt megalapozatlan az SK-s fiúk Botoroknak tett ígérete. Hozták azt, amit elvártak tőlük. A teremlabdarúgó 1.Liga negyeddöntő rájátszásának második meccsén fogadta a Székelyudvarhely SK a Galaci United együttesét. Hatalmas iramban kezdtek a vendégek, de nem riadtak meg ettől a hazaiak. Annyira nem, hogy a 3. percben támadásból, jól kihasználva a védelmi hibát Szőcs László rúgta zavartalanul a hosszú alsóba.

Izgalmasan ment az oda-vissza játék, amit többnyire a hazaiak uraltak. Aztán a 11. percben egy galaci időkérés után szép összjátékból egyenlített a vendégcsapat. Izgalmas játékban volt részük a szurkolóknak, a 15. percben szabadrúgást követően hatalmas kapufát lőttek a hazaiak. Az eredmény nem változott, 1-1-es állással mentek szünetre a csapatok.

IMGP7756

Lendületesen kezdte a második félidőt a Székelyudvarhelyi SK, már az első két percben két veszélyes helyzetet is kialakított a vendég kapunál. Gyorsan reagált a galaci együttes is, egy eladott labdából rúgtak kapura, de Péter hatalmasat védet, viszont a kipattanó labdát a galaci játékos besarkazta. Védeni esély sem volt. Kemény harc volt mindkét fél részéről, egyik veszélyes helyzet a másikat követte mindkét kapunál. Az érlelődő gólt a hazaiak érvényesítették, a 27. percben Szabó harcolt ki szabadrúgást, amit hét méterről hajtott végre. A vendégkapusnak még feleszmélnie sem volt ideje az előbbi gólból, amikor 15 másodperc múlva újból a hálóban kötött ki a labda, fordított az SK, 3-2.

Három perc múlva egy eladott labdából, szólóban támadó galaci játékos Péter mellett gurítva a kapuba, egyenlített. Alig egy perc múlva jó beadásból, ismét a hazai hálóban kötött ki a labda. A vesztésre álló hazai csapat kicsit meginogni látszott, de a 32. percben a kapust mezőnyjátékosra cserélte az edző, aminek egy hosszas támadás után a 33. percben meg is lett az eredménye. Egyenlített az SK, 4-4. Jó lendületet kapott a csapat, a 34. percben Nagy lőtt újabb gólt, majd a 36.-ban Szőcs Lóránd szerzett labdát és egy szép szóló akció után a hálóba küldte a labdát, ekkor már 6-4-re vezettünk. A maradék pár percben jól védekezett a hazai csapat, már érezhetően megvolt a mérkőzés. Maradt is ez az állás a meccs végét jelző sípszóig, így a két nyert mérkőzésig menő összecsapás állása 1-1.