Sport » Körzeti

Pénteken kezdődik a körzetisek teremtornája

Elkészültek a huszadik torna csoportbeosztásai. Kattints és tölsd le a menetrendet.

fotó: Sinka-Király Levente

Egyre izgalmasabb lesz a megyei bajnokság

Főleg, ha megnézik a táblázatokat. És főleg, ha jól...
fiatfalva sporting6

Melyik focimeccset várjátok?

Nagy a választék! A negyedik, ötödik és a hatodik...
lovete2017

Idén a lövéteiek voltak a legjobbak a teremben

Három nap, 28 csapat, 58 meccs: a sportcsarnokban...

lovete nagygalamb donto
Tavaly Lövéte diadalmaskodott, fotó: archív/Sinka-Király Levente
szerkesztoÍRTA: GÁL ELŐD
2017. január 17., 14:54

Huszadszorra szervezik meg az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok teremfoci-bajnokságát. Idén a tavalyi 32 helyett 28 csapat fog vetélkedni, így a két legjobb csoportharmadik is megmérettetheti magát a nyolcaddöntőkben.

A tavaly diadalmaskodó Lövétét az F csoportba sorolták, míg akkori ellenfele, Nagygalambfalva az A-val fémjelzett csoportba kapott besorolást. A döntő büntetőpárbajáról videófelvétel is készült.

A torna mérkőzésein 5+1-es felállásban játszanak a csapatok, egy találkozó 2x15 percig tart. A szögletet, oldalberúgást négy másodperc alatt kell elvégezni, míg a palánkot fogni és ebből előnyt szerezni nem szabad. A kapus kézzel nem dobhat gólt.

Rossz csere esetén sárgalapos figyelmeztetést kap a pályára lépő játékos, aki ezután visszaül a kispadra, és két percig nem játszhat, csapata összetétele pedig nem változik. A tornán leigazolt játékosok léphetnek pályára, a leigazolásokat pedig a helyszínen be kell mutatni.

F csoport: Lövéte, Zeteváralja, Korondi Ifjúság, Bögöz

G csoport: Zetelaka, Homoródszentmárton, Szentábrahám, Nagygalambfalva II.

A teremtorna pénteken reggel kilenc órakor a Székelyszentlélek–Farcád találkozóval indul. A csoportmérkőzések szombat estig tartanak, vasárnap reggel indul az egyenes kieséses kör, a döntő 16 óra 45 perckor kezdődik. A Székelysport elkészítette a torna pontos menetrendjét, ezt innen töltheted le.