Átjáró, fekvőrendőr, forgalomlassító, az olajteknő ádáz ellenessége. Így is meghatározhatjuk az új, emeltszintes átjáróinkat. Az ötlet jó, a szükségesség mindkét helyen indokolt viszont a kivitelezés megint csak a megszokott.
Nem keresem a kákán a csomót, és örvendek annak, ami van, csak továbbra is úgy gondolom, hogy mi, a mindennapos használói megérdemeljük a minőségi munkát. E helyett utcaakadályt kaptunk. Ami, ha nem figyelünk, komoly kárt tesz az autónkban. Igaz, lassítja a forgalmat, csak nem mindegy, hogy milyen áron.
Fekvő rendőrben sohasem voltunk jók
Emlékszünk, amikor felkerültek az első, fekvőrendőrnek csúfolt aszfaltkupac-csíkok az Eötvös József utcában? Miután már csak az átutazó sofőrök jártak arra, jobbnak látták felszedni.
Most hasonló cipőben járunk az új, emelt gyalogátkelőkkel. A Csíkszereda felőli bejáratnál felszerelt, modernebb bukkanók sem váltak be. Miután többedjére sem sikerült rendesen odafogatni, már nem is indokolt a szükségessége.
Kétségtelen, megszokjuk az újakat is, miután odadörgöltük autónkat és jobb híján arra járunk továbbra is. De abban kiegyezhetünk, hogy a lassított forgalom, nem egyenlő az akadályozott forgalommal.
A megoldás sem lenne bonyolult, mindössze megfelelő szöget kéne hagyni a felhajtásnak és nem ártana, ha felhajtás után nem buknánk le egyből a túloldalon. Egy kis szerkezeti átrendezéssel nem csak funkcionális, de még praktikus, és autóbarát is lehetne az átkelő.
Térkőre fessük az ördögöt
Az is kérdéses, hogy hova lett az átkelőt jelző útfelületi jelzés. Úgy szokás, hogy az átjárót jelző fehér sávokat az alaptól eltérő színű fehér vagy ahhoz közeli térkővel rakják ki. Ezzel megoldják a lekopás lehetőségét. Itt marad a festegetés-kopás-festegetés.
A bukkanót jelző tábla is kikerült pár nap késéssel. A sofőrök addigra már megtapasztalták, hogy valóban ott van. Legalább az átutazóknak van esélyük.
A lassításra ösztönző, vagy az iskolát, átjárót előre jelző útfestések továbbra is elmaradtak.