Tűzzománctábor kicsiknek és nagyoknak
MEGOSZTÓ
Tweet
Ötkarikás élmények – könyvbemutató Jocha Károllyal
A neves sportújságíró olimpiai bajnokokkal készült...A Hagyományok Háza Székelyudvarhelyre jön
Agócs Gergellyel is találkozhatsz! Pásztormuzsikáról,...Megfertőznék a fiatalokat
Mégpedig a legjobb hobbival, amitől kvízmesterré válik...tuzzomanc3.1
ÍRTA: BEDŐHÁZI ATTILA-CSABA
A „szakma” fortélyaira a Művelődési Ház igazgatója, Elekes Gyula zománcmester tanítja az érdeklődőket.
A vezető alkotó kérdésünkre rögtönzött történelem órát tartott, amiből kiderült: a tűzzománc régi múltra tekint vissza. Már az egyiptomiak használták a technikát, erre a legismertebb példa Tutanhamon halotti maszkja. De a magyar kultúra is büszkélkedik ilyen nemű alkotással. A Szent Koronán is megtaláljuk e művészeti ág elemeit. Erdélyi vonatkozásban pedig megemlíthetjük a művészet egyik fajtáját, az erdélyi sodronyzománcot. Beszélgetésünk során sok minden kiderült, többek közt az, hogy Erdély szerte ez az egyetlen ilyen foglalkozás.
„A tábor résztvevői megismerik kultúránk egy szeletét, amire büszkék lehetünk” - fogalmazott Elekes Gyula. A második Tűzzománctáborba jelentkezni pénteken, az utolsó nap is lehet és érdemes. Az érdeklődők a festett, a rekesz és az erdélyi sodronyzománc technikáját leshetik, leshették el. Tették is ezt szép számban, naponta átlagban 30 gyerek és 20 felnőtt próbálta ki tehetségét.
Mindenkit szeretettel fogadnak a táborban, az eszközök és alapanyagok biztosítottak. Ha valaki mégis lemaradna, ne szomorkodjon, évközben is megismerkedhet e művészet szépségeivel. Októbertől júniusig hetente várják a kíváncsiskodókat, a kicsiket csütörtökön 17 órától, a nagyobbakat pénteken 18 órától.
Érdeklődni a Művelődési Háznál lehet.