Sport » Egyéb sport

Kutyák és emberek a Kalibáskőn

Három kategóriában összesen huszonnégy versenyző nevezett be a hét végi kalibáskői kutyafogathajtó versenyre.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

kutyadogathajtás, kalibáskő
Fotó: Csedő Attila
2013. február 18., 16:43

Szombaton és vasárnap a Kalibáskő és környéke adott otthont a Yukon Sportegyesület által szervezett kutyafogathajtó versenynek. Kitűnő hóviszonyok voltak, a szervező Bencze Tibor szerint 2005 óta nem volt példa arra, hogy december elejétől folyamatos hótakaró borítsa a környéket.

Összesen 24 fogat nevezett be, az A1 kategóriában (ez a nyolcas husky fogatokat jelenti) hárman álltak rajthoz, a csíkszeredai Parajdi Zoltán, a csíkszentmártoni Both Hunor és az óradnai Kiss Attila, a verseny utóbbi győzelmével végződött.

kutya-2806

A legnépesebb kategória a D-es (itt kettes kutya fogatok versenyeztek, a malamutok versenye 2-es számmal van jelölve) volt, a huskyk versenyét (D1) a csíkszentmártoni Both Hunor nyerte, a malamutokét (D2) pedig a szentegyházi Veres Imre.

A négyes fogatoknál (ez C1 és C2 kategória) a csíkszeredai Erdély Sándor első lett a huskyk által húzott fogatoknál, a malamutok versenyén pedig Nagy Radu (Balánbánya) diadalmaskodott.