Sport » Egyéb sport

Kellemes és kellemetlen meglepetések

Hétvégén a marosvásárhelyi Edzők Emlékversenyén vett részt a helyi birkózócsapat.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

Birkozas
Birkozas
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. november 16., 13:24

Katona László és Szatmári Szabolcs tanítványai három arannyal, két ezüsttel és négy darab bronzéremmel tértek haza a Edzők Emlékversenye nevű tornáról.

A turnén 12 csapat megközelítőleg 250 benevezett birkózóval vett részt. Az Udvarhelyi Iskolás Sport Klub 18 emberkével indult a versenyen, összetettben ötödikek lettek.

Első helyet szereztek 22, 42 és 64 kilogrammos súlykategóriában, másodikok lettek 25 és 59 kilogrammos súlycsoportban, míg bronzérmes pozícióban 66, 38, 35 és 30 kilogrammos kategóriák végeztek.

Mindegyik csapat erdélyi városból érkezett, az összesített eredmények alapján a Vásárhelyi Maros lett az első, Kolozsvár a második és Korond a harmadik helyen végzett.

Ez tulajdonképpen egy felkészülési tornának is nevezhető, úgymond edző-torna. December 5-én Udvarhelyen is lesz egy kisebb stílű verseny, amire hivatottak lesznek a környező sportegyesületek: Farkaslaka, Korond, Zetelaka, Varság és a házigazda Udvarhely. December 12-én Segesváron, majd 19-én Farkaslakán rendezik meg a Verestóy Emlékversenyt.

Katona Lászlót kérdeztük a vásárhelyi torna kapcsán: „Összességében eredményesnek találom a versenyt, jó felkészülés volt számunkra. Születtek kellemes eredmények, de volt akitől többet vártunk volna el. Egyeseknek elég kemény megpróbáltatást jelentett, ugyanis a lebonyolítás a régi rendszer szerint zajlott, és 8 meccset is végig kellett harcoljanak.” (Szerk. megj.: az új rendszer alapján maximum 6 meccsen birkózhat egy versenyző).