A kilencedik helyet szerezte meg Székelyföld válogatottja a Vb-n

Két vereség és két győzelem a székelyföldiek mérlege a világbajnokságon. Ez a kilencedik helyre elég.

szekelyfold szomalifold
Szomáliföld volt ma Széeklyfölf ellenfele. Fotó: facebook.com/szekelysport
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2016. június 03., 16:52

Miután nem jutott tovább csoportjából Székelyföld válogatottja az Abháziában zajló ConIFA labdarúgó-világbajnokságon, a folytatásban a 9-12. helyért folytatták csütörtökön és pénteken a küzdelmet.

A csütörtöki találkozón a svájci Raetia volt az ellenfele Jakab Zoltán legénységének.

Felszabadultan játszott a mérkőzésen a székelyföldi együttes. A Szakáli - Péter, Rózsa, Csíki, Dénes- Silion, Dési, Gazda, Bíró -Kovács, Hodgyai kezdő tizenegy már a 15-ik percben megszerezte a vezetést egy büntetőből. A folytatásban is a mieink játéka volt jobb, ezt bizonyítja a 7-0-ás végeredmény is. A találkozón a kezdőkön kívül pályára lépett még Hadnagy, Vékás, Kedei és Szőcs is.

Székelyföld–Raetia 7–0 (3–0)
Gólszerzők: Hodgyai (15., 50., 84.), Gazda (34.), Csíki (45+1.), Kovács (55.), Péter (90.)

szekelyfold csapat

A pénteki találkozón már a kilencedik hely megszerzéséért léptek pályára, az ellenfél az afrikai Szomáliföld volt. A Szakáli - Péter, Csíki, Rózsa, Dénes, Silion, Dézsi, Gazda, Vékás, Hodgyai, Kovács kezdősor már a találkozó elején kétgólos hátrányba került.

Húsz perc kellet, hogy magára találjon a székely válogatott. Silion szépített a 19-ik percben, majd a 33-ikban Vékás egyenlített. Két perc múlva ismét Silion volt a gólszerző, előnybe juttatva csapatát. Pihenni azonban döntetlennel mentek az együttesek, egy ellentámadást jól fejezett be az afrikai együttes.

Jól jött a pihenő, a második félidőben sorra rúgták a gólokat a székelyek. Szőcs és Kedei váltotta a szünetben Pétert és Dénest.

Silion már a 47-ik percben megszerezte a vezetést. Újabb két perc múlva Hodgyai növelte az előnyt, az 56.-ban Vékás duplázott. A csereként beálló Hadnagy is betalált a hetvenedik percben, majd egy perc múlva Vékás meglőtte mesterhármasát. Újabb Hodgyai és Vékás találattal járt le a találkozó, 10-3-mas székelyföldi győzelemmel.

Szomáliföld–Székelyföld 3–10 (3–3)
Gólszerzők: Silion (19., 35., 47.), Vékás (33., 56., 71., 79.), Hodgyai (49., 74.), Hadnagy (70.)