A Korondi Ifjúság vitte haza a Mikulás Kupát

Szombaton és vasárnap 16 csapat részvételével rendeztek teremfoci-tornát a farkaslaki sportcsarnokban. A Korondi Ifjúság harmadszor lett győztes.

mikulas 053
Fotó: Sinka-Király Levente (archív)
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2015. december 07., 15:52

Hétvégén a nagy pályás foci mellett teremben is pályára lépett több, az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttes is. Tizenhat csapat nevezett be a hagyományos Mikulás Kupára, melyet ötödik alkalommal szerveztek meg a farkaslaki sportcsarnokban.

A csapatokat négy csoportba sorsolták, majd a csoportmérkőzések után a két első helyezett jutott a negyeddöntőkbe.
Az A csoportban Malomfalva végzett az élen, a második helyet Bogárfalva szerezte meg.
A B csoportból Farkaslaka II és a Korond SE jutott tovább, a C csoportból a Parajdi SK és Lövéte várhatta a negyeddöntőket.
A D csoport legnagyobb meglepetését Farkaslaka kiesése jelentette, ebből a csoportból a Korondi Ifjúság, valamint Agyagfalva lépett tovább.
A negyeddöntőket követően az elődöntőkből Farkaslaka II és a Korondi Ifjúság könnyedén jutott a döntőbe. A kisdöntőben Malomfalva és Bogárfalva találkoztak, ahol a malomfalviak szerezték meg a harmadik helyet.

mikulaskupakorond

A döntőben nem bírt egymással a két együttes, büntetőpárbajok döntöttek a győztesről. Az első sorozatban egyszer hibázott a Korondi Ifjúság, valamint egyszer a farkaslakiak hálóőre is, aki a felső lécet találta el. A második körben mind az öt büntetőrúgást értékesítették a korondiak. Az utolsó rúgáshoz ismét a kapus állt oda, aki ezúttal is a kapufát találta el, így 9 –8-as eredménnyel a Korondi Ifjúság szerezte meg az első helyet. A korondiak ezzel harmadik Mikulás Kupájukat szerezték meg..

Íme, a torna eredményei:

A csoport: Bogárfalva–Fiatfalva 3–2, Máréfalva–Malomfalva 1–10, Bogárfalva–Máréfalva 6–3, Fiatfalva–Malomfalva 4–5, Bogárfalva–Malomfalva 2–4, Fiatfalva–Máréfalva 0–3.
A csoport állása: 1. Malomfalva 9 pont, 2. Bogárfalva 6, 3. Máréfalva 3, 4. Fiatfalva 0.

B csoport: Korondi SE–Farkaslaka II 3–5, Kissolymos–Bögöz 0–4, Korondi SE–Kissolymos 9–2, Farkaslaka II–Bögöz 6–3, Korondi SE–Bögöz 7–4, Farkaslaka II–Kissolymos 8–3.
A csoport állása: 1. Farkaslaka II 9, 2. Korondi SE 6, 3. Bögöz 3, 4. Kissolymos 0.

C csoport: Kápolnás–Korondi Juniorok 4–3, Parajdi SK–Lövéte 4–1, Kápolnás–Parajdi SK 2–3, Korondi Juniorok–Lövéte 3–4, Kápolnás–Lövéte 3–6, Korondi Juniorok–Parajdi SK 7–3.
A csoport állása: 1. Parajdi SK 6, 2. Lövéte 6, 3. Korondi Juniorok 3, Kápolnás 3.

D csoport: Korondi Ifjúság–Farkaslaka 0–0, Agyagfalva–Szentlélek 8–2, Korondi Ifjúság–Agyagfalva 5–1, Farkaslaka–Szentlélek 1–3, Korondi Ifjúság–Szentlélek 5–2, Farkaslaka–Agyagfalva 3–6.
A csoport állása: 1. Korondi Ifjúság 7, 2. Agyagfalva 6, 3. Szentlélek 3, 4. Farkaslaka 1.

Döntő:

Farkaslaka II.–Korondi Ifjúság 0–0, büntetőkkel 8–9.

Különdíjak: legjobb kapus Máthé Levente (Korondi Ifjúság), legjobb játékos Birtalan Barna (Malomfalva), gólkirály Sipos Árpád (Farkaslaka II., 15 gól).