Ekkora csata volt a sportcsarnokban!

Ing-gatya hámlott, ahogy a székely mondja, akkora csaták voltak az egyetemisták focitornáján. A csíkiak vitték el a kupát.

eldk2017
Fotók: Facebook / ELDK
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2017. november 27., 12:22

A székelyudvarhelyi sportcsarnokban szombaton és vasárnap tartották meg a 28. Erdélyi Labdarúgó Diákkupát húsz csapat részvételével. Ebből kettő volt udvarhelyi, közülük a MÜTF továbbjutott a csoportból, de a nyolcaddöntőkben kiesett.

youngboysELDK

A döntőt a főleg csíkszeredai fiatalokból álló Young Boys nyerte, az együttes büntetőkkel nyerte meg a finálét a Marosvásárhelyi Shörlock ellen, 1-1-es döntetlen után, a kisdöntőt pedig a Kolozsvári Góbék nyerték 6-1-re, az Óbudai Egyetemet győzték le. A torna összes eredmémnye megtalálható az ELDK Facebook-oldalán.

A 28. ELDK egyéni díjai:

Legjobb kapus: Vieru Dumitru (Shörlock)

Legjobb hátvéd: Lakatos László (Young Boys)

Legjobb játékos: Györffy Dávid (Shörlock)

Gólkirály: Gergely Alpár (Young Boys)

Legtechnikásabb játékos: Gergely Tamás (Kolozsvári Góbék)

Legígéretesebb játékos: Bodor Szilárd (Orange Buffaloes)

Legszebb gól: Györffy Dávid (Shörlock)

Az éjszaka bajnoka a marosvásárhelyi F.R.Ady lett, a legsportszerűbb csapat pedig a MÜTF együttese.