Sport » Minifoci

Minifoci: egy kupa, melyet két csapat nyert meg

Hétfőtől péntekig a Tavasz Kupa megmérettetésein léptek pályára a városi minifoci-bajnokságban szereplő együtesek.

tufi 3

Tudod, hova került a legértékesebb trófea?

Ötödik alkalommal került sor a Tusványosi Fináléra,...
minifoci2016

Megmentenék a minifocit, ezért egynapos tornával “tiltakoztak”

Nem a minifocipályán játszottak, de ennek nyomós oka...

Lehet jelentkezni a városi minifoci-bajnokságra

Turnérendszerben szerveznék a minifocibajnokság őszi...

kupa4
Fotók: Sinka-Király Levente
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2014. június 01., 12:55

A 35 éven felüliek versenyéből már a negyeddöntők során búcsúzott a bajnokságban eddig hibátlan Aurógroup Simó csapata. Az Örökífjak két góllal bizonyúltak jobbnak náluk. Utóbbiak a döntőig még a Mobility csapatát győzték le. A döntőbe a Sporting került a másik ágról (ők sorsolás útján juttak az elődöntőbe), akik az elődöntőben a Sörbarátok csapatát kiejtő Vasast verték 3–1-re.

kupa3A döntőt a Sporting csapata nyerte. Egy kiegyenlített első félidőt (1–1 volt az eredmény) követően a veszélyesebben támadó Sporting még háromszor talált be az Örökifjak kapujába. A győztes csapatból Gudor Eelemér kétszer, míg Chiratcu Petre és Demény Norbert egyszer voltak eredményesek, a vesztes csapat gólját Berkeczi Attila szerezte.

kupa10A ,,profik'' csoportjából könnyedén jutott az elődöntőkbe a Miklós Steel, aki az IPSE csapatát búcsúztatta. A Góbék a Bunda FC együttesét ejtette ki, míg az UFF–Bögöz párharcot előbbi nyerte meg.

Az igazán izgalmas mérkőzések az elődöntőkben kezdődtek. Mindkét összecsapás döntetlennel zárult a rendes játékidő lejárta után, a döntősök kilétét büntetőrúgásokkal döntötték el. Itt az UFF csapata a Milleniumnál (ők is sorsolás útján kerültek az elődöntőbe) bizonyult jobbnak, míg a Góbék–Miklós Steel mérkőzés büntetőrúgásainak párbaját utóbbi nyerte.

kupa7A kupáért tehát a Miklós Steel és az UFF mérkőztek meg, ahol már az első félidőben eldöntötték a csapatok, hogy ki viszi haza a nagyobb serleget. Az első félidőben Csíki Dénes, Veress László és Kovács Levente voltak eredményesek a Miklós Steel csapatából, a második részben is többet birtokolták a labdát. Az UFF csapata védekezni kényszerült, egy ellentámadás után sikerült is szépíteniük Vass Szabolcs révén, de a hajrában jött még két gól a Miklós Steel csapatától, mindkettőt Miklós Csaba szerezte.

A Tavasz Kupát tehát a Sporting és a Miklós Steel vihette haza ebben az évben.