A székelyek is hozzátettek a magyar tudományossághoz
MEGOSZTÓ
Tweet
Ötkarikás élmények – könyvbemutató Jocha Károllyal
A neves sportújságíró olimpiai bajnokokkal készült...A Hagyományok Háza Székelyudvarhelyre jön
Agócs Gergellyel is találkozhatsz! Pásztormuzsikáról,...Megfertőznék a fiatalokat
Mégpedig a legjobb hobbival, amitől kvízmesterré válik...konferencia
ÍRTA: KATONA ZOLTÁN
A március 15-i ünnepség apropóján másfél napos tudománytörténeti konferenciát szervezett a polgármesteri hivatal a városházán. Csütörtökön délután és pénteken egész nap a kortárs erdélyi tudományosság nagy alakjai tartottak színvonalas előadásokat a városháza Szent István termében. Az előadásokat – premierként – élőben és jó minőségben lehetett követni az interneten is.
Az előadások több tudományágat is felöleltek, de egy vonás közös volt bennük: megtudhattuk mennyit tettek hozzá a tudomány mai állásához a székelyföldi és erdélyi nyelvészek, régészek, orvosok, gyógyszerészek, irodalomtörténészek vagy más kutatók.
Régészeti szempontból Orbán Balázstól László Gyuláig, nyelvészeti szempontból Bod Pétertől Szabó T. Attiláig sok-sok olyan személyiséget, tudóst, kutatót adtunk a magyar tudományosságnak, akiknek munkássága nélkül ma nem tartana ott a tudomány, ahol tart. A másfél napos eseményen mind a Magyar Tudományos Akadémia, mind pedig a Babeș-Bolyai Tudományegyetem igen magas szinten képviseltette magát.
A konferencia neves meghívottakat vonultatott fel, hiszen olyan elismert tudósok voltak Udvarhelyen, mint pl. Egyed Ákos (aki a március 15-i ünnepségen beszédet is mondott), Pozsony Ferenc néprajzkutató, Egyed Emese irodalomtörténész és sokan mások, de igen emlékezetes előadást tartottak az Udvarhelyen élő és tevékenykedő dr. Hermann Gusztáv Mihály történész vagy Sófalvi András régész is.
Hozzászólások | Szabályzat |