Evolúciós létrán ugráltak a bányais gólyák
MEGOSZTÓ
Tweet
Száz év vagány
Tudjátok meg, Iluska és Gyuri erősen várnak szombat...Nézd, mit alkotott a Gimi!
Elkezdődött a gólyabálszezon, megnézheted nálunk a...Minden, amit a gólyabálokról tudnod kell
A gimiseket elítélik, a refiseket elvarázsolják,...Bedohazi
ÍRTA: BEDŐHÁZI ATTILA-CSABA
Klisé szerint videóval indult a bányaisok beavatása és kijelenthetjük, hogy eddigi tapasztalataink szerint a leghosszabb, több mint 20 perces videó kissé zavarosra sikerült. Nem azért, mert nem hallottuk a kisfilm szövegét, hanem azért mert a történet sem volt teljesen tiszta.
Fotó: Kakasy Botond |
Majom-ősember-paraszt-városi nagymenő jelentette a fejlődés történetét, ha jól értettük. Illetve egy dolgot még leszűrtünk: a nők mindent túlélnek, hiszen a szereplők közül az ifjú hölgy maradt csak fenn, még az operatőr is kipurcant.
Barlanglakó gólyamadár – harsogták a beavatás főszereplői, majd a gólyatánc után feleskették őket: „amikor a folyósón tizenkettedikest látok, köszönök és félreállok". Így is tettek a Siculus Ifjúsági Házban is. Félreálltak azok, akikre nem került kellő voks, így hét pár kapta azt a megtisztelő feladatot, hogy kiállja a beavatási szertartást.
A bemutatkozás gördülékenyen ment, talán azért, mert előre házi feladatnak kapták a rövid versike megírását. A színpadi szöveg is jól sikerült majd' mindenkinek.
Meg sem pihenhettek, mert várt rájuk a következő próbatétel, amit Csülökszedés éhenkórász módra névre kereszteltek. A feladat hozzávalói 1 gólyafiú, aki fekve támasztja a színpad deszkáit, 1 lány, aki talicskaként tolja párját, 1 tál disznóláb és 1 veder.
Kilógott a disznóláb,
amit szájjal és a fentebb említett pozícióban kellett a vederbe juttatni. Evés után pedig evés következett, vagy inkább etetés, amolyan szívassuk meg a kilencedikeseket elgondolásban. Nyeltek a lányok és a fiúk még csak nem is nézhették, ugyanis szemüket bekötötték a derék végzősök, majd a gyümölcsöt a lányoknak kellett gyorsan – ahogy a műsorvezető fogalmazott: mint kacsa a nokedlit – szájba tömni.
Miután a lányok száját is próbára tették az evolúciós létrán menetelő emberek egyik fennmaradási formáját gyakoroltatták az ifjoncokkal. Összegyúrták a múltat a jelennel: gyűjtögető életmódot folytattak egy feladat erejéig, de nem a betevőt kellett összeszedni, hanem az ehhez szükséges pénzt.
Nem aprózták el, illetve pont igen, mert aprópénzt szedtek össze a közönségtől. Volt, aki százon felül teljesített, már ami az érmék számát illeti, de akadt olyan ősember is, aki néhánynál többet nem zsebelt be. Hiába, nem ehhez szoktak a kőkorszaki szakik.
Szusszanásként a középiskola tehetséges tanulója, az Ifisztárból ismert és az X-Faktort is megjárt Czerják Izabella villantotta meg énektudását, majd a tizenkettedikesek divatbemutatója után ismét színpadra állt.
Videó: Csedő Attila
Karaoke nem, de szinkronizálás annál inkább szerepelt a próbatételek sorában, így a fiatalok megmutathatták mire lennének képesek, ha ők adnák hangjukat egy „neves" produkcióhoz, mint például a Barátok Közt című, ki tudja mikor indult sorozathoz.
Mire fellélegeztek volna a középiskola legfrissebb tanoncai már az utolsó próba következett, mindjárt kétszer. A szervezők rájöttek, hogy túl gyorsan lejár a kiképzés, így csavartak egyet a történeten. Első körben almával a fejen kellett táncolni, majd, hogy ez nehezebb legyen, a gyümölcsöt meg is kellett rágni. Közben pedig ropni párosban a színpadon.
Ezúttal nem csak a gyorsaság számított, hiszen a közönség döntött a táncpróba végeredményéről. A népszerűségi versenyt – visítással kellett jelezni, hogy a publikum szerint ki volt a legrátermettebb – az egyes pár nyerte, mint utólag kiderült, nem hiába.
Eredményhirdetés előtt még kicsit égette magát a műsorvezető és a kihívott kilencedikes, akik amolyan parasztos párbeszédet erőltettek, nem hogy kevés sikerrel, hanem egyenesen semmilyen dicsőséggel. Esetükben igaz a mondás, a kevesebb vagy az egyáltalán meg sem történik több lett volna.
A vége nem okozott meglepetést. A zsűri pontszámai alapján, a közönség nagy egyetértésével harmadik helyen végzett a 10-es sorszámú gólyapár Zoárd és Noémi, akik viseletükkel Fluor Tomira hajaztak, pontosabban sapkáztak. A képzeletbeli dobogó második fokára a 11-es páros (Tibor és Adél) került, míg a megtisztelő címet az 1-esek kapták. Az ősembereket hűen alakító közönség kedvencek Sanyi és Csilla.
Zárásként Czerják Izabella dalolt még egyet, aztán mindenki elindulhatott az evolúciós létra egy magasabb fokára.
Az evolúciós létra többi fokát és a bányaisokat megnézheted képgalériánkban, ide kattintva.
Hozzászólások | Szabályzat |
|
|
|
|
|
|
|
|