Amerikai romboló tart a Fekete-tengerre

A Fekete-tengerre tart egy amerikai romboló, amely Tomahawk típusú robotrepülőgépekkel és Aegis rakétavédelmi rendszerrel van felszerelve.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
tuzolto

Mindig is tűzoltó szerettél volna lenni?

Most teljesülhet az álmod, ha követed ezeket a...
magashegyek

Hegyi túrázók, figyelem!

A magas hegyekben hó és fagy várható a hétvégén.
wizzair

Bombahír az egyik Wizzair-gépen

Kényszerleszállást hajtottak végre a bukaresti...

AmerikaiRombolo
Ilyen romboló hajózik a Fekete-tengerre
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2014. április 10., 10:20
0 hozzászólás. 

Több orosz hírportál, illetve az UNIAN és az Ukrinform hírügynökség is arról adott hírt, hogy a Donald Coook romboló Kijevvel egyetértésben még a nap folyamán behajózik a Fekete-tengerre.

Ezt megerősítette Steve Warren, a Pentagon egyik szóvivője is, aki szerint az amerikai romboló azért érkezik a térségbe, hogy támogassa a NATO-beli, illetve fekete-tengeri partnerországokat a közös térségbeli célkitűzések elérésében, illetve részt vegyen egy hadgyakorlaton.

Az amerikai romboló a Fekete-tenger keleti részén teljesít majd szolgálatot, és egyes orosz védelmi minisztériumi források szerint feltehetően nem fog behajózni kikötőkbe, más szerint viszont nem kizárt, hogy kiköt romániai vagy törökországi támaszpontokon.

Egy amerikai védelmi illetékes a múlt héten közölte, hogy az Egyesült Államok valószínűleg egy hadihajót küld a Fekete-tengerre, illetve egy kisebb katonai egységet vezényel Európába, ami illeszkedik NATO-nak abba a törekvésébe, hogy támogatást nyújtson a Krím oroszországi bekebelezése miatt aggódó kelet-európai szövetségeseknek.

Az orosz védelmi minisztérium egyik illetékese szerint a tárcánál úgy tekintenek az Aegis rakétarendszerrel ellátott amerikai romboló megjelenésére a Fekete-tengeren, hogy az Egyesült Államok minél közelebb akarja hozni a tengeri rakétavédelmi rendszerét az orosz határhoz.

Miután Oroszország bekebelezte a Krímet, a NATO felfüggesztett minden gyakorlati, polgári és katonai együttműködést Oroszországgal, Washington pedig arra buzdította szövetségeseit, hogy harci repülőgépeket küldjenek a Balti-tengeri légi járőrszolgálatra, és fokozzák a Lengyelországnak nyújtott katonai támogatást.

 

mti



0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."