36 hétig koptatják a padokat
MEGOSZTÓ
Tweet
Mindig is tűzoltó szerettél volna lenni?
Most teljesülhet az álmod, ha követed ezeket a...Hegyi túrázók, figyelem!
A magas hegyekben hó és fagy várható a hétvégén.Bombahír az egyik Wizzair-gépen
Kényszerleszállást hajtottak végre a bukaresti...Mindjárt kezdődik az iskola
ÍRTA: UH.RO
177 munkanapjuk lesz a diákoknak, és 34 napig vakációzhatnak – olvasható a tanügyminisztériumi határozatban.
A 2014/2015-ös tanév összesen 36 hétből azaz 177 munkanapból áll maj. Ez alól kivételt a tizenkettedikkel végzők jelentenek, ők 37 hétig ülnek majd a padokban, ebből 33 hét tanítás, négy hét pedig maga az érettségi. Így a végzősöknek a tanév május 29-én zárul, aztán következik az egyhónapos érettségi vizsga.
A nyolcadikosoknak 36 hétig tart majd a tanév: 35 hét az oktatást, egy hét pedig a képességfelmérő vizsgát jelenti. Számukra június 12-én ér véget a tanév.
A középiskolai szakoktatásban tanulók 37 hetet járnak iskolába, azaz 181 napot. A gyakorlati oktatás 720 órát foglal magába, ezt az időszakot a tanintézmények határozzák meg, a tanfelügyelőségek hagyják jóvá, figyelembe véve a hivatalos munkaszüneti napokat és a vakációkat.
A posztlíceumi oktatásban tanulókra szintén a fent említett 36 hetes tanév érvényes.
Félévekben és vakációkban mérik a tudást
Ahogy eddig is, a 2014/2015-ös tanév két félévre van felosztva, az első szeptember 15-én kezdődik, majd a téli vakáció következik december 19-én. A téli szünetről január ötödikén jönnek vissza a diákok, a félév vége pedig január 30-án lesz. November 1-9 között plusz egy hét vakációt kapnak az elemi- és előkészítő osztályokba járó tanulók.
A félévek közötti vakáció január 31. és február 8. között lesz, a második félév hétfőn, február 9-én kezdődik, majd a tavaszi vakáció szakítja meg április 11. és 19. között. A félév második része április 20-tól június 19-ig tart.
A nyári vakáció június 20-án kezdődik és szeptember 13-ig tart.
Szintén a második félévben szervezik meg az Iskola Másként programot, április 6 és 10 között.
A félévi dolgozatok megírását december 19-ig, illetve május 22-ig bonyolítják le. A hivatalos munkaszüneti napokon nem lesz oktatás.
Különleges esetekben, jól megalapozott indokokkal, például speciális időjárási viszonyok miatt, egyes iskolákban a tanfelügyelőségek a tanintézmények kérésére módosíthatják a tanév szerkezetét – jegyzi meg a törvény.
A vizsgák, képességfelmérők, a szakvizsgák, képességvizsgák, illetve a kilencedik osztályba szervezett felvételik időpontjait a szakminiszter különálló határozatai hagyják majd jóvá – olvasható a jogszabályban.
uh.ro/mediafax