Sport » Egyéb sport

Harmadik helyen zárta a gyerektornát az FC Udvarhely

A sportcsarnok adott otthon a labdarúgó Gheorghe Ene-emléktorna regionális döntőjének, az FC Székelyudvarhely a harmadik helyen végzett.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

Foci_gyerek_gh_ene_dec_5
2010. december 06., 18:31

A 2002-ben született gyerekek tornáján eredetileg hat megye bajnoka kellett volna részt vegyen, de mivel Kovászna megyében nem rendeztek hasonló korosztályban bajnokságot, így csak öten voltak a megmérettetésen: a házigazda mellett a Kolozsvári CFR, a Marosszentgyörgyi Kinder, a Sporting Suceava és a Besztercei Gloria.

A Dusinszki Zoltán által felkészített gárda első mérkőzésén a Suceavát verte 2–1-re, majd vereséget szenvedtek Besztercétől 2–0-ra, Marosszentgyörggyel 4–4-es döntetlen következett, majd az utolsó nap 7–3 arányban szenvedtek vereséget a végső győztes Kolozsvári CFR-től, így a végelszámolásnál a harmadik helye végeztek.
Az FC Székelyudvarhely kerete: Albert Hunor, Borok Barna, Szabó Mátyás, Kerestély József, Hegyi Attila, Fancsali Bence, Bálint Bence, Botorok János, Gergely Balázs, Jakab Gergely, Vajda Péter, Simó Dávid, Kuti Attila, Rácz Barna (utóbbi két játékos nem vett részt a tornán betegség miatt, de a megyei szakasz alatt ők is képviselték Székelyudvarhelyt). Edző: Dusinszki Zoltán.

Eredmények: Marosszentgyörgy–Beszterce 2–0, Suceava–Udvarhely 1–2 (udvarhelyi gólszerző: Kerestély József 2), CFR–Suceava 4–1, Udvarhely–Beszterce 0–2, Udvarhely–Marosszentgyörgy 4–4 (gól: Kerestély József 2, Gergely Balázs 2), Beszterce–CFR 3–6, Marosszentgyörgy–CFR 1–7, Beszterce–Suceava 4–0, CFR–Udvarhely 7–3 (gól: Jakab Gergely, Bálint Bence, Kerestély József), Suceava - Marosszentgyörgy 1–4.

A torna végeredménye: 1. Kolozsvári CFR 16 pont, 2. Besztercei Gloria 12, 3. FC Székelyudvarhely 5, 4. Marosszentgyörgyi Kinder 5, 5. Sporting Suceava 0. Megjegyzés: a győztes mérkőzésekért 4 pont, míg a döntetlenért 1 pont jár.