Foci VB: Unalmas meccs, öt perc csattanóval

Élőben közvetítünk. Nagyon izgalmas meccs! Enélkül nem lehet teljesértékű a vasárnap estéd.

belgiumorosz
Vörös-fehér összecsapás.
szerkesztoÍRTA: EGYED UFÓ ZOLTÁN
2014. június 22., 18:03

20.55 Köszönjük figyelmüket, kívánunk a továbbiakban is jó drukkolást, érdekesebb meccseket, több gólt és kevesebb sárga lapot, jobb kommentátort. Továbbra is minden este jelentkezünk innen az Alsó G.-ből. Viszontlátásra!

20.52 A pálya szélén a neonsárga székeken ülő több tucatnyi gombaszerű fickó felállhat székéről. Egész meccs alatt a közönséget nézték. Új divat. Remélem, sokat fizettek a jegyért.

20.51 Vége! 1-0.

20.51 Lökdösődnek. Kitörik a szögletzászlót.

20.49 A belgák esment berohannak az oroszok kapujához, de a kapus résen van.

20.47 Az oroszok cseréltek, hátha egy perc alatt gólt lő az új játékos.

20.46 A belga edző nagyon szexin szalad öltönyével a pályán. Boldog.

20.44 GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! A pirosak bevágják a léc alá!

20.43 Kezdenek beindulni a pirosak, még egyszer a kapu mellé rúgják a labdát.

20.41 KAPUFA!

20.40 Kezezés!  Az egyik szerencsétlennek a könyökét eléri a labda. Szabadrúgás!

20.38 Az egyik orosz a kapu mellé rúgja. Szép a fentről készített felvétel, szépen filmeznek manapság ezek a tévések.

20.36 Még tíz perc, de ezek úgy játszanak, mintha holnapig ki kellene bírják, és spórolniuk kellene az energiával.

20.35 A körzeti bajnokság izgibb. Ott legalább lehet szidni a bíró anyját, ha uncsi a meccs.

20.33 Vannak magyarok is a stadionban, mondja a kommentátor, aki azt sem tudja már szegény, mivel töltse ki az időt.

20.30 SÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁRGA LAP!

20.29 Az egyik fehér szimulál.

20.28 SZÖGLEEEEEET! Lehet, hogy több szöglet lesz ezen a meccsen, mint sárga lap.

20.27 Az egyik pirosnak jó a frézája.

20.26 Legutóbb 82-ben nyertek az oroszok a belgák ellen. Akarom mondani, a szovjetek.

20.24 A fehérek nagyon értenek ahhoz, hogy hogyan kell a pirosakba rúgni a labdát.

20.20 Újabb vendégek érkeznek az Alsó G.-be, pont hárman. Egyikük azt mondja, hogy a feketéknek drukkol és az eredmény 1-2 lesz, az oroszok nyernek. A másik két vendég inkább a sörével tart.

20.16 Üresben ollózik az egyik fehér a kapu előtt. Sokat gyakorolhatta.

20.14 Továbbra is halálosan izgalmas a meccs, inkább a bárpult felé kacsingatunk.

csajgben

20.12 Sááááááááááááááááááááááárga laaaaaaaaaaaaaaaap!

20.08 Szinte kinyírnak egy pirost. Picit leszakad a válla, de nem akar leszállni a pályáról. A rekordok könyve szerint a foci az egyetlen sport, melyben több a sérülés, mint a gól.

20.05 Megy le a nap a Maracana stadionban. Félidőben elment a meghívottunk, nincs kit kérdezzek a stadion nevéről, remélem, nem írom rosszul.

20.02 A kommentátorok nem igazán térnek ki arra, hogy melyik focis mennyit keres, s szupermodell csaja mennyit költ. Pedig azt hittem, hogy arról szól a foci.

20.01 Utoljára kb. 20 éve néztem focimeccset, így nagyon kívánom, hogy végre gól legyen. Kezdődik azonnal a második félidő.

19.56 A tévében elemzik a kommentátorok a helyzeteket. Mutatják a statisztikákat is. Kb. negyedannyi helyzet volt ebben a félidőben, mint amennyi gól lett volna kézilabdában például.

19.53 Az M1-en valami orosz témájú filmet reklámoznak. Vodkareklám nincs.

19.51 Arni, a báros a belgáknak drukkol, de csak azért, mert megkérdeztem. Egyébként ő is annyira ért a focihoz, mint én.

19.46 Véget ér az első félidő.

19.44 Kommentátor: "Micsoda helyzet volt, úristen!" A fehérek odarakják a labdát a fickó homlokára, de az alszik.

19.40 Csaba felhívja a figyelmem, hogy a kommentátor megállapítja, hogy ilyen csendes még nem volt a Maracana (ez egy híres stadion, állítólag a focirajongók ismerik). A focis szaknyelvben sokféleképpen el lehet mondani, hogy unalmas a meccs.

19.38 Sárga lap. Ha már gólt lőni nem tudnak, egymást rúgják.

19.37 Megérkezett a második pohár italom, s ezek még mindig húzzák az időt.

19.35 Még mindig szaladgálnak fel-alá nyugodtan, pedig azonnal vége az első félidőnek. Passzolgatnak saját térfelükön. Ráérnek. Nem saját pénzükön utaztak Dél-Amerikába.

19.32 Meghívottunk szerint a Brüsszel-Moszkva tengelyre felhúzott párhuzamok csupa összeesküvés-elméletek.

19.30 Belerúgják a fehérek a labdát a kapusba. A tv-kommentátor azt mondja, "ez nem volt veszélytelen". Érdekes sportág ez a foci, már annak is kell örülni, ha valami nem volt veszélytelen.

19.29 A környékünkön ülők szerint nem lesz egyelőre harmadik világháború.

19.25 A bíró nem ad meg egy tizenegyest az oroszoknak. Ebből még háború lesz!

19.23 Kiderül, hogy ha valaki elrúgja a labdát a kapu mellett, azt úgy hívják, hogy "kapu felé" lőtt, s ezeket külön számolják a statisztikában. Nagyon izgalmas sportág ez a foci.

19.19 Legutóbb az oroszok hat-nullára verték a magyarokat, mondja meghívottunk, miközben tömi magába a kakast. De az már régesrégen volt. Közben a pirosak is rúgnak egyet a kapu irányába.

19.16 Meghívottunk aszondja, háromesélyes a meccs, de ő a pirosaknak drukkol. A belgák tovább is mennének, ha nyernének, mert egy meccset már megnyertek.

19.13 A fehérek szinte rúgtak egyet kapura.

19.11 A belgák a vörös ördögök, mondják hátulról. Pedig elég kedvesen játszottak eddig, mintha nem is akarnának gólt rúgni.

19.10 Miért nem az oroszok a pirosak? Nem lehet követni a meccset.

19.08 Az egyik néző mondja: az 56-osok most nyugodtan ordibálhatják a képernyő előtt, hogy "Ruszkik, haza!"