Keresztúr a kupagyőztes

A bajnoki cím mellett a kupagyőzelmet is megszerezte az Egyesülés. Büntetőrúgások döntöttek a találkozón.

kupa keresztur 1
Kupagyőzelemmel zárták a szezont a keresztúriak (archív fotó)
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2016. június 12., 15:46
4 hozzászólás.

Vasárnap A Csíkszépvízi MŰ otthonában rendezték a 2016-2017-es Román Kupa Hargita megyei szakaszának döntőjét. Nem volt könnyű dolga a megyei bajnokságot uraló keresztúriaknak a Csík körzeti bajnokság éllovasa ellen. A vendégek vezető gólját Lázár Zsolt már a találkozó 18-ik percében megszerezte. Több helyzet adódott még mindkét kapu előtt, de azok rendre kimaradtak. A második részben visszaesett a keresztúriak játéka, a nagy ambícióval játszó szépvíziek ezt jól használták ki, és a találkozó utolsó percében egyenlítettek.

keresztur kupagyoztes

A hosszabításban a hazaiak emberhátrányba kerültek, de több találat nem esett. Következtek a büntetők, amit az Egyesülés játékosai pontosabban végeztek el. Háromszor hibáztak a hazaiak, a vendégek egyszer sem, 3–2-re nyerték a párbajt a keresztúriak. A kupa-sorozat nyáron folytatódik, ekkor már a harmadik ligás együttesek is bekapcsolódnak ebbe.

Román Kupa, Hargita megyei szakasz, döntő:

Csíkszépvízi MŰ–Székelykeresztúri Egyesülés 1-1 (1–0), (0–0), (0–0), büntetőrúgások után 3–4
Gólszerzők: Ferencz Attila (90.), illetve Lázár Zsolt (18.)