A kézilabda Román Kupa legjobb tizenhat közé kerülése volt a tét a Krajova elleni találkozónak. Nem jött össze.

szejkesk torda 06

Döntetlen a kézisek harmadik meccsén

Végig kiélezett találkozón 22–22-es döntetlent...

Krajova volt a jobb, fotó: kezilabda.ro
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2018. október 17., 13:40
2 hozzászólás.

Nem sok pihenője volt az utóbbi időben a Székelyudvarhelyi Szejke SK-nak. A magunk mögött hagyott hét alatt két bajnokit játszottak, kedden pedig már úton voltak Krajovára, ahol a város másodosztályos csapatával játszhattak kupatalálkozót szerdán 12 órakor.

A továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el, sajnos nem az udvarhelyiek javára. A hazai Universitatea CSU az első félidőben nagyon jól kihasználta az udvarhelyiek hibáit, és végig vezetve, három gólos előnnyel (18-15) ment a félidei pihenőre.

A második rész elején próbált kapaszkodni a hazaiak után a Szejke SK, de tizenkét percnyi játék után már öt volt a gólkülönbség (25-20). Ez csak nőtt, a 45-ik percben már nyolc volt a differencia a két csapat góljainak száma között (28-20).

Rengeteg hibával játszottak az udvarhelyiek, az emberelőnyös szituációkat sem tudták kihasználni, hogy szorosabbá tegyék az eredményt. Az utolsó tíz percre feljavult egy kicsit a csapat játéka, az 55-ik percben 32-29 állt az eredményjelzőn. A hátralévő idő azonban nem volt elég ahhoz, hogy legalább hosszabbításra mentse a találkozót a Szejke.

Megérdemelt győzelmet szereztek a hazaiak, az udvarhelyiek búcsúztak a kupasorozattól.

Férfi kézilabda Román Kupa, első kör:

KRAJOVAI CSU– SZÉKELYUDVARHELYI SZEJKE SK 36–31 (18–15)

Krajovai Ion Constantinescu Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ionuț Cazan és Gesur Suliman (Medgidia).

KRAJOVA: Ionuț Gheorghiță (5 védés / 30 kapott gól) – Mănescu 1, Zarițchi, Iordănescu 5, Ianăși 7, Ciorogaru 5, Luntraru 7. Csere: Radu Gheorghe (0/1) – Rușeanu, Andrei Păun 7, Gușatu 5, Budoiu. Vezetőedző: Constantin Popescu.

SZEJKE SK: Orbán Sz. (13 védés / 25 kapott gól) – Buguleț 5, Komporály 2 (1), Pál 1, Fekete 8 (2), Kónya 3, Szász Előd 1. Csere: Jobb (3/10) – Tăuțean 3, Daninfeld 4, Lázár, Kopacz 3, Jére 1. Vezetőedző: Sipos Lóránt.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–1, 9. p.: 5-3, 14. p.: 9–7, 23. p.: 14-11, 27. p.: 14–11, 36. p.: 21–18, 42. p.: 25–20, 48. p: 29–24, 58. p.: 34–31.

Kiállítások: 8, illetve 4 perc.

Hétméteresek: 0/0 ill. 3/3.