Könnyedén nyert Udvarhely

Háromgólos győzelmet aratott az FC Székelyudvarhely labdarúgó csapata a bajnokság 14. fordulójában.

IMG_2362
IMG_2362
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. november 13., 16:56

Máramarossziget lépett pályára a sétatéri stadionban, majd vendégként pont nélkül kullogott el. Az FC Székelyudvarhely simán verte ellenfelét, amely a tabellán épp a háta mögött állt a mérkőzés előtt.

Dusinszki Zoltán és Dénes Jenő tanítványai magabiztosan játszva irányították a mérkőzést. Igaz, hogy az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott, de a 14. percben a mieink szerezték meg a vezetést: Lazăr Ovidiu futhatott egyedül a kapussal szemben, és a jobb sarokba helyezte a lasztit. Tíz perc sem telt el, ismét az első gól szerzője került helyzetbe, aki ezúttal kicselezte Pascu Adrian hálóőrt, és úgy vette be a máramarosiak kapuját. 2-0 Az első félidőben több gól már nem született, kétgólos hazai vezetésnél pihentek meg a játékosok.

IMG_2362

A második játékrészt ugyancsak a mieink uralták, az 56. minutumban érkezett a harmadik gól is: egy szabadrúgást követően előbb Lazăr próbálkozott, de a kapus védeni tudott, azonban a kipattanót Ferenci Szabolcs értékesítette. 3-0

Egy halom elpuskázott helyzet után ennyi maradt a végeredmény is. Az udvarhelyiek többször is kihagyták ajtó-ablak lehetőségeiket, majd a mérkőzés vége fele hibáztak a vendégek is, így a besztercei Ciobănică játékvezető háromgólos hazai vezetésnél fújta le a meccset.

FC Székelyudvarhely – Máramarossziget 3-0