Kétszer verte Vasluit az SzKC, kiesett a válogatott

Két felkészülési találkozót játszott a Székelyudvarhelyi KC a hétvégén a másodosztálú Vaslui-jal, mindkét meccset megnyerte.

hubavalogatottban
Tálas három gólig jutott, de a válogatott kiesett
2014. április 07., 14:28

Az SzKC-ból hiányoztak a válogatott játékosok, Ciobanu, Tálas és Mihalcea, illetve a sérült Kuzmanoszki és Onyejekwe. Vlad Caba edző két ifi 1-es játékost, Nagy Andrei-t és Kónya Hunort is kipróbálta a nagycsapatban, mindketten gólokat is szereztek a sportcsarnokban, illetve a Rákóczi Centerben megrendezett meccseken. A csapat az alapszakasz utolsó bajnokiját csütörtökön 19 óra 45 perctől játssza a sportcsarnokban a Dinamo ellen.

Eredmények

Székelyudvarhelyi KC–HC Vaslui 33–31 (17–15)

Gól: Câmpan, Komporály 5-5, Majnov, Feuchtmann 4-4, Vlad, Blecic, Irimescu, Sipos 3-3, Nagy 2, Ferenczi 1.

Székelyudvarhelyi KC–HC Vaslui 35–30 (16–13)

Gól: Câmpan 6, Nagy 5, Ferenczi 4, Vlad, Feuchtmann, Komporály, Irimescu, Kónya 3-3, Blecic, Sipos 2-2, Majnov 1.

Meglepő vereséget szenvedett Finnországban a román férfi kézilabda válogatott, így még az Európa-bajnoki selejtezőbe sem jutott be. A hazai kétgólos győzelem után az északiak három góllal, 32-29-re verték meg a románokat, de a második félidő közepén nyolc góllal is vezettek.

A keretbe behívott mindhárom SzKC-játékos pályára lépett ezen a meccsen is: Ciobanu Ionuţ egy félidőt védett, Mihalcea Andrei négy, Tálas Huba három gólt dobott.

Románia ifjúsági válogatottja Izraelben játszott Eb-selejtező tornán. Két meccset megnyert (a Feröer-szigetek ellen 32–17, Luxemburggal 28–27 lett az eredmény), de a házigazdáktól 28-25-re kikaptak.

A csapat tagja volt az SzKC fiatal beállósa, Szász András is, aki mindhárom meccsen játszott, összesen hat gólt dobott.