Megszerezte második hazai győzelmét a kézilabda A-osztályban a szèkelyudvarhelyi kézilabda csapat.

szejkesk torda 06

Döntetlen a kézisek harmadik meccsén

Végig kiélezett találkozón 22–22-es döntetlent...

Szejke-Naybánya, fotó: Sinka-Király Levente
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2018. október 22., 09:04

Vasárnap este az ötödik forduló találkozóján a Nagybányai Minaur II. együttese volt az udvarhelyiek vendége. A találkozóra ezúttal is rengetegen kíváncsiak voltak, teltház előtt kezdődött a mérkőzés.

szejkeNagybanya5

Az első negyedórában fej-fej mellett haladt a két csapat, a 16-ik percben 6-6 állt az eredményjelzőn. Kellett a közönség biztatása, ami feldobta Sipos Lóránt együttesét. Sorra lőtték a gólokat, és Orbán védéseinek köszönhetően a félidőig az ellenfél nem tudott elmozdulni hatról. Megnyugtató, nyolc gólos vezetéssel ért véget az első játékrész (14-6).

szejkeNagybanya2

A második félidőt jobban kezdte a nagybányai ellenfél, a 38-ik percre három gólra csökkent a Szejke SK előnye (16-13), ezért is jött jókor Szász két találata, amelyekkel visszaállította a megnyugtató öt gólos különbséget. Innen már nem volt kérdés a pontok sorsa, egyre csak nőtt a hazai előny, a végére két számjegyű lett a különbség.

szejkeNagybanya6

Legközelebb november 3-án láthatjuk hazai pályán az udvarhelyieket játszani, a vendég a listavezető Nagyváradi VSK lesz.

Férfi A-osztályos bajnokság, D-csoport, 5. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI SZEJKE SK – NAGYBÁNYAI MINAUR II. 31–20 (14–6)

Városi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Paul Corban és Gabriel Biriș (Beszterce).

SZEJKE SK: Orbán Sz. (8 védés / 6 kapott gól) – Komporály 2, Daninfeld 2, Kopacz 1, Fekete 3 (2), Kónya 1, Szász Előd 6. Csere:Jobb (7/14) – Buguleț 3, Pál Szilárd 1, Tăuțean 5, Orbán Levente 6 (6), Jére, Lázár, Lőrinczi. Vezetőedző: Sipos Lóránt.

Minaur II: Bledea (5/17) – Jasan 1, Adoreanu, Dobra 5 (1), Oargă 1, Crainic 2, Cociotă. Csere: Derzsi (2/14) – Ivanov, Pop Erik 2, Buciuman 4, Armaș, Pop Rareș 1. Vezetőedző: Florin Mironescu.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–1, 9. p.: 4-4, 15. p.: 6–6, 23. p.: 10-6, 29. p.: 14–6, 38. p.: 18–13, 42. p.: 20–15, 52. p.: 26–16, 58. p.: 30–19.