Igazi küzdelemben és egy jó hajrában nyert hazai pályán a Székelyudvarhelyi KC.

IMGP7982
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. április 20., 22:14

Játékvezetők: Pavel Vasile és State Marian

Hazai csapat összeállítás:12 Varó Lajos, 1 Szabó Szabolcs - kapusok, 5 Mihalcea Andrei, 7 Solcanu Alin, 24 Mino Matus, 4 Ferenczi Botond, 9 Frăţilă Eugen, 10 Rusia Vlademir, 6 Komporály Attila, 11 Tálas Huba, 13 Orbán Levente, 19 Daninfeld Gabriel, 34 Libert Cosmin, 61 Marcseta Mirko. Edző: Vlad Caba.

Vendég csapat összeállítás:1 Ionescu Cristian, 12 Cristian Antonaru - kapusok, 6 Vaidasigan Ilie, 9 Cuciulă Florin, 7 Adrian Ţucanu, 13 Mihai Rohozneanu, 15 Valentin Ghionea, 18 Eremia Paraianu, 19 Adrian Petrea, 21 Pancu Mihuţ, 26 Florin Ciubotaru, 34 Cristian Fenici, 81 Marius Grozăvescu, 89 Ioan Stan. Edző: Aihan Omer.

IMGP7960

A kézilabda férfi Nemzeti Liga, 23. fordulóján, hazai pályán fogadta a Resicabánya UCM együttesét a Vlad Caba által irányított Székelyudvarhelyi KC.

Iramosan kezdődött az első félidő, ahol a vendégek uralták inkább a mérkőzést. A hatodik percig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a 9. percre már 3 góllal vezetett a vendégcsapat. A félidőt megbélyegezte a hárompontos különbség: többször is eladta hazai csapat a labdát, de ezt jól kompenzálta a KC kapusa hatalmas védéseivel. Caba többször is mezőnyjátékost küldött a kapus helyett, így a félidő végére a KC-nak nemcsak felzárkózni sikerült, de egy góllal át is vették a vezetést, 16-15.

IMGP7980

Jól kezdtek a második félidőben a fiúk, háromgólos különbségre növelték előnyüket, aztán kizökkentek a ritmusból és egymás után két labdát is eladtak, amit Resica góllal büntetett. Oda-vissza mentek a támadások, amelyek legtöbbször góllal végződtek mindkét csapatnál. 31-30-nál az utolsó percben hetest ítéltek Frăţilănek, aki nem hibázott. Az utolsó másodpercekben támadtak a hazaiak, a közönség már állva ünnepelt, amikor Marcseta még egyet rádobott, a sípszó után 33-30-at mutatott az eredményjelző tábla.