Megint izgalmasra sikeredett az SzKC-meccs vége

Magabiztosan vezetett a csapat a második félidő közepén, de a végjátékra magára húzta az ellenfelet.

suceavaszkc1a
Fotó: Facebook.com / Székelysport
2016. szeptember 14., 20:16

Jó előjelekkel kezdhette az SzKC a Suceava elleni találkozót, hiszen két győzelemmel a táblázat második helyén állt a csapat – az udvarhelyi együttes a Da Rosa - Mihalcea, Markez, Onyejekwe, Komogorov, Ojleski, Tálas összeállításban, védekezésben kezdett, a mérkőzés folyamán még pályára lépett Jokanovic, Peric, Kuzmanoski, Ghiță és Kukoski, utóbbi megszerezte az első gólját a román bajnokságban egy ellentámadásból.

Nem volt olyan jó az SzKC az első félidőben, mint a Steaua elleni meccsen, de a hibák ellenére előnyét tartani tudta, Komogorov és Mihalcea szorgalmasan dobálták a gólokat, a játékrész végén kettővel vezetett a feketében játszó udvarhelyi csapat.

Kevés néző gyűlt össze, de elég ellenséges hangulatban zajlott a két csapat összecsapása, egy foggal-körömmel védekező, sokat szabálytalankodó házigazda ellen nehéz volt játszani.

sucaeavaszkc3aA második játékrészben elhúzott az SzKC, egyre jobban kijött a lépés, az ellenséges bekiabálások ellenére héttel húzott el a csapat a félidő közepére. Lassított az iramon az udvarhelyi gárda, 4-5 góllal továbbra is vezetett, de az utolsó percekben majdnem kiengedte a kezéből a győzelmet.

Öt perc alatt egy gólt sem szerzett, de kapott négyet, az utolsót tíz másodperccel a vége előtt, szerencsénkre újabb támadásra már nem volt idő, meglett az újabb három pont.

Az SzKC továbbra is szorosan tapad a Dinamóra, szombaton 18 órától hazai pályán fogadja a Szatmárnémeti VSK-t a sportcsarnokban.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 3. forduló

Suceavai Sportterem, 200 néző, vezették: Florin Melencu és Claudiu Gorina (Krajova)

SUCEAVAI CSU–SZÉKELYUDVARHELYI KC 28–29 (13–15)

Az SZKC gólszerzői: Mihalcea 7, Komogorov 7, Tálas 4, Markez 3, Kuzmanoski 3, Ojleski 2, Peric 2, Kukoski 1.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc

Hétméteresek: 4/4 ill. 6/5