A román férfi kézilabda Nemzeti Liga 4. fordulójában a KC megverte a Szatmárnémeti CSM csapatát.

szkc_szatmar5
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. október 04., 00:03

Csíkszeredában játszotta hazai mérkőzését a Székelyudvarhelyi KC. Constantin Ștefan legénysége az Udvarhelyi sportcsarnokban zajló Őszi Vásár végett kellett a megyeszékhelyen lezavarja a találkozót.

Mindössze az első percekben akadtak nagyobb gondok, a mérkőzés végig a hazaiak kezében volt. A hibák ezen a mérkőzésen is potyogtak. Ettől függetlenül magabiztosabb volt a KC, a határmellettiek sokat kapkodtak. A félidő végére kettővel vezettek az udvarhelyiek (16-14).

A második játékrészben még jobban látszott a tapasztalatkülönbség, a vendégek játéka teljesen szétesett, de így sem volt túl egyszerű feladat az újoncok legyőzése. Kapaszkodtak a szatmáriak, viszont a mieink kihasználták az ellenfél apró hibáit és begyűjtötték a két pontot.

A mérkőzésről részletesebb információk megtekinthetőek az élő közvetítésben.

Helyszín: Csíkszerdai sportcsarnok
Időpont: október 3., szombat, 18 óra
Nézők: kb. 700
Játékvezetők: Băducu Gheorghe és Voicu Răzvan - Buzău

Székelyudvarhelyi KC – Szatmárnémeti CSM 33-29 (16-14)
Gólszerzők:
Tálas 9, Frăţilă és Liberţ 5-5, Mihalcea 4, Rusia és Marcseta 3-3, Matus 2, Răpciugă Răzvan és Ferenczi 1-1, illetve Birtalan 9, Nagy és Vizhbrovszki 6-6, Oláh 5, Nenad, Bursac, Surducan 1-1.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1.

A forduló további eredményei megtekinthetőek ide kattintva.