Sport » Kosárlabda

Lépéselőnybe kerültek a Bivalyok

Az elődöntők első felvonását rendezték a városi férfi kosárlabda-bajnokságban. A Villy simán vette az akadályt.

emdkk-2

Három napig pattog a kosárlabda a sportcsarnokban

Tíz csapat, három nap, sok-sok kosár és futás. Újra...
emdkk-2

A Kinder nyerte az EMDKK-t

Nagy harc volt a döntőben, az udvarhelyi csapat...
emdkk-1

Elődöntős az egyik udvarhelyi csapat az EMDKK-n

Folytatódott az év végi kosárlabda-torna a...

kosarlabda, villy, bivalyok
Egy kosár döntött.
2013. május 16., 12:06

Vasárnap az első összecsapásokat játszották a városi kosárlabda-bajnokság rájátszásának elődöntőjében. A két győzelemig tartó párharcok közül az egyik meccs eléggé egyoldalú volt: a többszörös bajnok Villy a papírformának megfelelően könnyedén letudta a mérkőzését az InterProddal szemben. Utóbbiak még csak egy negyedet sem tudtak behúzni.

Ezzel szemben a címvédő Ati HB és a Bivalyok összecsapás sokkal szorosabb volt. A találkozót előbbiek kezdték jobban, de ellenfelük a nagyszünetig kiegyenlített, sőt az előnyt is átvette. A folytatásban öldöklő volt a csata, hol az egyik, hol a másik vezetett, de elhúzni egyik sem tudott. Az utolsó percben az Atisok négy büntetőt is hibáztak, ez pedig megbosszulta magát, a Bivalyok nyertek két ponttal.

Az elődöntő második felvonását május 20-án, hétfőn rendezik 18, illetve 19 óra 30 perctől a Rákóczi Centerben.

Városi kosárlabda-bajnokság, elődöntő, 1. meccs

Villy–InterProd 86:58 (20:9, 25:18, 18:13, 23:18)
Pontszerzők
: Lőrincz Barna 34, Székely Pál 12, Bokoz Zoltán 11, Páll Dénes, Lőrincz Csaba 9-9, Kádár Levente 7, Mester Zoltán 4, illetve Gedő Botond 24, Györke László, Vladu Cornel 12-12, Szappanos Csongor 8, Molnár Szabolcs 7, Poppa Dániel 3, Sófalvi Bálint 2.

Ati HB–Bivalyok 56:58 (16:12, 11:18, 12:12, 17:16)
Pontszerzők:
Tóth Károly 20, Erőss István, Kassay Attila 12-12, Lőrincz Tamás 6, Both József 4, Both Hunor 2, illetve Farkas Zoltán 23, Kovács Szabolcs 15, András Levente 13, Hadnagy István 4, Balázsy Jenő 3.