Sport » Kosárlabda

A Villy hetedszerre is városi bajnok

Megvédte bajnoki címét a Fit.Feel XVIII. Városi Kosárlabda bajnokságban a Villy, így kilenc éves fennállása alatt hetedszer ünnepelhettek.

emdkk-2

Három napig pattog a kosárlabda a sportcsarnokban

Tíz csapat, három nap, sok-sok kosár és futás. Újra...
emdkk-2

A Kinder nyerte az EMDKK-t

Nagy harc volt a döntőben, az udvarhelyi csapat...
emdkk-1

Elődöntős az egyik udvarhelyi csapat az EMDKK-n

Folytatódott az év végi kosárlabda-torna a...

IMGP1230
IMGP1230
szerkesztoÍRTA: LUKÁCS ZSOLT
2010. május 31., 20:07

A rájátszásban a Bivalyok okozták a legnagyobb csalódást, alapszakaszbeli játékuk a meccsenkénti 56,25-ös dobott pontátlagnál és négy sima vereségnél többet ígért, legalább Kovács „Legeredményesebb játékos" címével vigasztalódhattak. IMGP1420

A kisdöntőben az Ati (Henger Baszkettnek is lehetne nevezni őket e két meccs után) ott folytatta, ahol csütörtökön abbahagyta, már a második negyedtől értelmetlen volt a játék, a kedvetlen Bivalyokkal valósággal feltörölték a padlót. És paradox módon ezúttal is azt az öt játékost illeti dicséret, akik az áldozatok voltak, elmarasztalni csak azokat lehet, akik cserben hagyták csapattársaikat.

IMGP1226

A fináléra megduplázódott a csütörtöki nézőszám, ezúttal 21-en voltak kíváncsiak, hogy az Impar képes lesz-e kiharcolni a harmadik mérkőzést, vagy a Villy söpréssel lesz bajnok. Ugyanolyan rohanással kezdtek a csapatok, mint az első mérkőzésen, az elején a Lőrincz B. – Bokor párharc alakult érdekesen, az ötödik percben 8-8-ról labdaszerzés / ellentámadásból lépett el a Villy 15-8-ra, két perccel később pedig a már említett Lőrincz összehozta a rájátszás legszebb jelenetét: összeszedte a kipattanó labdát, egy dobócsellel elrepítette a két magas embert, majd a gyűrűig gyalogolt és tízre növelte a különbséget, 21-11. De messze nem volt még lefutva a meccs: a 17. percben 32-30-ra kapaszkodott fel az Impar, de időkérés után 11-0-s periódussal válaszolt a Villy. Csakúgy, mint a tavalyi rájátszásban, ezúttal is Lőrincz volt a villysek lelke: betörései nyomán vagy betalált, vagy a személyi hibákat gyűjtötte az ellenfél, emellett osztogatta az asszisztokat, labdát lopott és szemtelenül blokkolt is. A túloldalon pedig az Impar alapemberei megint átnéztek az ötödik csapattársukon, a 80%-os támadóerőt pedig nem lehetett kompenzálni, mégis visszajöttek a meccsbe (33. perc: 65-56), de korán kezdték a faultokat és a Villy nem tette meg azt a szívességet, hogy kihagyják a büntetőket, így már csak nőtt és a végére tekintélyes lett a különbség.