simona
Harmadjára megnyerte a Grans Slam tornát a konstancai Simona Halep
szerkesztoÍRTA: UH.RO / AGERPRES
2018. június 10., 21:15

Simona Halep megnyerte a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének döntőjét, miután szombaton 3:6, 6:4, 6:1-re legyőzte az amerikai Sloan Stephenst. Ez a világelső román teniszező első megnyert Grand Slam-tornája, miután korábban három alkalommal is alulmaradt (kétszer, 2014-ben és 2017-ben Párizsban, egyszer idén, az ausztrál nyílt bajnokságon).

Halepnek 2 óra 3 percre volt szüksége, hogy legyőzze a WTA-ranglista 10. helyén álló, 25 éves ellenfelét.

Simona idegesen kezdte a találkozót, és alig néhány perc alatt 4:1 lett Stephens javára, akinek minden ütése bement, és bár Halep küzdött, az amerikai játékos viszonylag simán vitte 6:3-ra az első játszmát.

A második szett is rosszul kezdődött, Stephens 2:0-ra vezetett, de Halep egyre felszabadultabban játszott és 4:2-re fordított. A helyzet veszélyessé vált, amikor Stephens 4:4-re egyenlített, de Simona breakelt, majd kiszerválta a játszmát.

A döntő szettet már teljesen a román játékos uralta, 5:0-ra elhúzott, majd sima 6:1-gyel lezárta a mérkőzést.