Még egy apró emléket adunk az idei futásról: kattanj...

tomegszaladás
Fotó: Csedő Attila.
2013. május 11., 12:09
16 hozzászólás.

A jól bevált forgatókönyv szerint már a reggeli órákban elkezdődött a regisztráció a tömegszaladásra. Két távra (3,9, valamint 6,4 km) lehetett benevezni. Folyamatosan érkeztek az emberek, fogytak a pólók – hiszen az első ezer kék pólóban futhatott. Ezt a számot nagyon hamar elérték, már akkor sejteni lehetett, hogy sokkal többen állnak rajthoz.

Húsz perccel a start előtt közös bemelegítéssel lehetett ráhangolódni, valamint a testet is kellően felkészíteni a mozgásra. A Fit.Feel jóvoltából pedig pár edzőgép is versenyzők rendelkezésére állt.

Az Infopress SE, a polgármesteri hivatal, valamint az uh.ro által szervezett eseményre végül 1460-an iratkoztak be. Ez újabb rekord, évről évre egyre többen vállalják a kalandot, hogy Udvarhely utcáin végigszaladjanak.

A rajt pillanata egészen felemelő volt, pár fotóst majd el is tiport a tömeg, a Kossuth utcán hömpölygött végig a kék had, majd eltűnt – legalábbis a mi szemünk előtt. 12 perc múlva viszont érkezett az első futó, Péter Róbert a Sport Klub teremlabdarúgó-csapat kapusa, csapatkapitánya – akárcsak tavaly – idén is mindenkit lenyomott. Őt követték a többiek, akik nyertek. Mert ezúttal mindenki nyert: vállalta a kihívást, megmozdult, becsületesen leszaladta a távot, majd nevetve beért a célba.

Mindkét távon több itatópont volt, akárcsak a rajt-célnál: a Góbé ásványvíz volt a tömegszaladás hivatalos ivóvize. A végén ajándéktasakot lógathattak sokan, melyben ott volt az érem. Akinek nem jutott, az a jövő héten az uh.ro szerkesztőségében veheti át ezt. Az eredményhirdetés előtt még egy fagyit is el lehetett fogyasztani.

Bár nem egy kimondott versenyről van szó – ahol az eredmény számít –, inkább az, hogy megmozduljon a város a szervezők díjazták a dobogósokat, illetve különdíjat vehettek át azok iskolák, akik a legtöbb diákot toborozták a rendezvényre.

Sikeres, mosolygós, sportos, remek volt az idei tömegszaladás. Aki nem volt ott, az bánhatja!